Results for Queensland Enduro Series RD 1 - 08 Aug 2020 - Provisional

Class Results

50+

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 200 Craig Isaacs   16:14.19   1:58.50 1:58.50 1st 2:25.70 2:25.70 1st 6:32.16 6:32.16 3rd 3:09.28 3:09.28 1st 2:08.55 2:08.55 1st
2nd 204 Robert (Doug) Milne   16:33.89 +0:19.70 1:59.08 1:59.08 2nd 2:32.59 2:32.59 3rd 6:36.65 6:36.65 4th 3:13.47 3:13.47 2nd 2:12.10 2:12.10 2nd
3rd 201 Wayne Van Tiggelen   16:54.60 +0:40.41 2:01.85 2:01.85 3rd 2:27.48 2:27.48 2nd 6:29.08 6:29.08 2nd 3:25.39 3:25.39 3rd 2:30.80 2:30.80 5th
4th 198 Wayne Tamai   17:13.46 +0:59.27 2:10.68 2:10.68 6th 2:42.26 2:42.26 4th 6:24.20 6:24.20 1st 3:32.17 3:32.17 4th 2:24.15 2:24.15 3rd
5th 202 Paul Brennan   18:17.57 +2:03.38 2:08.43 2:08.43 4th 2:48.42 2:48.42 5th 7:12.10 7:12.10 5th 3:41.28 3:41.28 5th 2:27.34 2:27.34 4th
6th 203 Adrian Nelson   19:09.82 +2:55.63 2:09.21 2:09.21 5th 2:50.28 2:50.28 6th 7:14.57 7:14.57 6th 4:18.00 4:18.00 7th 2:37.76 2:37.76 6th
7th 205 Blair Schooley   19:34.62 +3:20.43 2:11.18 2:11.18 7th 3:01.06 3:01.06 7th 7:16.53 7:16.53 7th 4:23.40 4:23.40 8th 2:42.45 2:42.45 7th
8th 199 Phil Sellers   20:54.60 +4:40.41 2:22.02 2:22.02 8th 3:21.33 3:21.33 9th 7:54.65 7:54.65 8th 4:14.88 4:14.88 6th 3:01.72 3:01.72 8th
9th 197 Wade Singleton   21:54.21 +5:40.02 2:27.05 2:27.05 9th 3:17.55 3:17.55 8th 8:20.58 8:20.58 9th 4:33.15 4:33.15 9th 3:15.88 3:15.88 9th

50+ Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 196 Jane McDonald   21:39.64   2:12.00 2:12.00 1st 2:57.69 2:57.69 1st 7:24.10 7:24.10 1st 4:20.33 4:20.33 1st 4:45.52 4:45.52 1st

Ebike

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 212 Michael Hayhoe   14:13.88   1:47.33 1:47.33 1st 2:13.28 2:13.28 1st 5:32.12 5:32.12 1st 2:49.08 2:49.08 1st 1:52.07 1:52.07 1st
2nd 211 Barney Glass   16:52.08 +2:38.20 2:02.15 2:02.15 2nd 2:41.25 2:41.25 2nd 6:20.80 6:20.80 2nd 3:27.25 3:27.25 2nd 2:20.63 2:20.63 2nd

Elite Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Run 2 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 36 Bryce Stirling   12:52.68   1:40.06 1:40.06 3rd 1:58.35 1:52.94 1:52.94 1st 5:15.95 5:15.95 3rd 2:26.36 2:26.36 1st 1:37.37 1:37.37 3rd
2nd 40 Joseph Vejvoda   12:57.97 +0:05.29 1:38.20 1:38.20 1st 1:57.57   1:57.57 2nd 5:20.04 5:20.04 4th 2:26.48 2:26.48 2nd 1:35.68 1:35.68 1st
3rd 14 Harrison Reibelt   13:06.33 +0:13.65 1:42.50 1:42.50 7th 1:59.54   1:59.54 5th 5:13.59 5:13.59 2nd 2:28.18 2:28.18 3rd 1:42.52 1:42.52 8th
4th 32 Harry Bush   13:12.17 +0:19.49 1:40.81 1:40.81 5th 1:59.95   1:59.95 7th 5:23.37 5:23.37 8th 2:31.77 2:31.77 4th 1:36.27 1:36.27 2nd
5th 7 Ben Forbes   13:19.53 +0:26.85 1:45.72 1:45.72 16th 2:06.22   2:06.22 16th 5:11.00 5:11.00 1st 2:34.10 2:34.10 7th 1:42.49 1:42.49 7th
6th 15 Hayden Bristow   13:20.94 +0:28.26 1:39.71 1:39.71 2nd 1:59.59   1:59.59 6th 5:22.77 5:22.77 6th 2:34.81 2:34.81 10th 1:44.06 1:44.06 10th
7th 28 Rory Mckenzie   13:21.20 +0:28.52 1:42.00 1:42.00 6th 2:00.21   2:00.21 8th 5:22.18 5:22.18 5th 2:34.93 2:34.93 11th 1:41.88 1:41.88 5th
8th 9 Hayden Wright   13:26.64 +0:33.96 1:43.56 1:43.56 8th 2:02.96   2:02.96 11th 5:23.05 5:23.05 7th 2:34.61 2:34.61 8th 1:42.46 1:42.46 6th
9th 16 Ryan Leutton   13:26.86 +0:34.18 1:40.77 1:40.77 4th 1:58.50   1:58.50 3rd 5:28.64 5:28.64 12th 2:31.90 2:31.90 5th 1:47.05 1:47.05 16th
10th 24 Mitchell Codner   13:27.37 +0:34.69 1:43.83 1:43.83 11th 2:01.00   2:01.00 9th 5:25.10 5:25.10 9th 2:34.69 2:34.69 9th 1:42.75 1:42.75 9th
11th 44 Chris Kovarik   13:37.53 +0:44.85 1:44.43 1:44.43 12th 2:01.73   2:01.73 10th 5:31.75 5:31.75 13th 2:35.55 2:35.55 12th 1:44.07 1:44.07 11th
12th 27 Lee Witzerman   13:40.98 +0:48.30 1:45.75 1:45.75 17th 1:58.93   1:58.93 4th 5:26.81 5:26.81 10th 2:45.08 2:45.08 21st 1:44.41 1:44.41 13th
13th 289 daniel Hallam   13:43.88 +0:51.20 1:43.75 1:43.75 9th 2:04.75   2:04.75 13th= 5:28.13 5:28.13 11th 2:41.07 2:41.07 16th 1:46.18 1:46.18 14th
14th 22 Cody White   13:57.85 +1:05.17 1:50.35 1:50.35 21st 2:07.00   2:07.00 19th 5:31.97 5:31.97 14th 2:36.47 2:36.47 13th 1:52.06 1:52.06 20th
15th 30 Cameron Allonby   13:58.72 +1:06.04 1:45.28 1:45.28 15th 2:06.95   2:06.95 18th 5:39.18 5:39.18 15th 2:38.99 2:38.99 15th 1:48.32 1:48.32 18th
16th 45 Max Warshawsky   14:03.11 +1:10.43 1:43.82 1:43.82 10th 2:07.31   2:07.31 22nd 5:46.60 5:46.60 21st 2:41.23 2:41.23 17th 1:44.15 1:44.15 12th
17th 34 Cameron Carlile   14:10.92 +1:18.24 1:47.96 1:47.96 18th 2:07.35   2:07.35 23rd 5:40.94 5:40.94 16th 2:45.61 2:45.61 23rd 1:49.06 1:49.06 19th
18th 31 Sam Fraser   14:17.00 +1:24.32 1:48.52 1:48.52 20th 2:07.06   2:07.06 21st 5:42.90 5:42.90 19th 2:43.72 2:43.72 18th 1:54.80 1:54.80 23rd
19th 29 Levi Van Pan Huis   14:23.62 +1:30.94 1:45.19 1:45.19 14th 2:07.05   2:07.05 20th 5:45.67 5:45.67 20th 2:51.71 2:51.71 24th 1:54.00 1:54.00 22nd
20th 13 Jack Wright   14:23.88 +1:31.20 1:53.90 1:53.90 25th 2:05.32   2:05.32 15th 5:41.27 5:41.27 17th 2:44.71 2:44.71 19th 1:58.68 1:58.68 26th
21st 26 Noah Davidson   14:24.15 +1:31.47 1:53.89 1:53.89 24th 2:04.75   2:04.75 13th= 5:59.78 5:59.78 24th 2:37.88 2:37.88 14th 1:47.85 1:47.85 17th
22nd 39 Alex Shadbolt   14:26.81 +1:34.13 1:53.35 1:53.35 23rd 2:12.00   2:12.00 25th 5:42.55 5:42.55 18th 2:45.57 2:45.57 22nd 1:53.34 1:53.34 21st
23rd 18 Jules Fuller-Fontaine   14:30.60 +1:37.92 1:44.95 1:44.95 13th 2:11.90   2:11.90 24th 6:02.29 6:02.29 26th 2:44.85 2:44.85 20th 1:46.61 1:46.61 15th
24th 19 Kieran Vaughan   14:56.57 +2:03.89 2:00.11 2:00.11 27th 2:12.65   2:12.65 27th 5:49.94 5:49.94 23rd 2:58.92 2:58.92 28th 1:54.95 1:54.95 24th
25th 21 Aaron Hutton   15:20.39 +2:27.71 1:52.30 1:52.30 22nd 2:20.47   2:20.47 29th 6:02.10 6:02.10 25th 3:00.55 3:00.55 29th 2:04.97 2:04.97 28th
26th 12 Rhys Janetzki   15:20.54 +2:27.86 2:04.92 2:04.92 28th 2:12.06   2:12.06 26th 6:09.10 6:09.10 27th 2:52.43 2:52.43 25th 2:02.03 2:02.03 27th
27th 42 Brad Playne   15:29.80 +2:37.12 3:22.33 3:22.33 30th 2:04.33   2:04.33 12th 5:49.50 5:49.50 22nd 2:32.52 2:32.52 6th 1:41.12 1:41.12 4th
28th 8 Timothy Blackwell   15:44.37 +2:51.69 1:56.46 1:56.46 26th 2:19.55   2:19.55 28th 6:35.56 6:35.56 28th 2:55.47 2:55.47 27th 1:57.33 1:57.33 25th
29th 38 Lachie Stevens   16:58.54 +4:05.86 1:48.50 1:48.50 19th 2:06.75   2:06.75 17th 7:38.36 7:38.36 30th 2:54.04 2:54.04 26th 2:30.89 2:30.89 30th
30th 17 Harry Rodgers   17:49.11 +4:56.43 2:05.97 2:05.97 29th 2:38.81   2:38.81 30th 6:56.36 6:56.36 29th 3:46.08 3:46.08 30th 2:21.89 2:21.89 29th

Elite Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 3 Lisa Mathison   14:28.21   1:48.06 1:48.06 1st 2:10.83 2:10.83 1st 5:45.19 5:45.19 1st 2:53.22 2:53.22 1st 1:50.91 1:50.91 1st
2nd 6 Elle de Nooyer   15:50.24 +1:22.03 1:57.07 1:57.07 2nd 2:23.44 2:23.44 3rd 6:23.70 6:23.70 2nd 2:59.30 2:59.30 2nd 2:06.73 2:06.73 4th
3rd 2 Catherine O'Neill   16:08.23 +1:40.02 2:01.59 2:01.59 3rd 2:22.74 2:22.74 2nd 6:36.33 6:36.33 3rd 3:03.65 3:03.65 3rd 2:03.92 2:03.92 2nd
4th 1 Annelie Marquardt   16:23.29 +1:55.08 2:05.20 2:05.20 4th 2:28.79 2:28.79 4th 6:39.08 6:39.08 4th 3:03.83 3:03.83 4th 2:06.39 2:06.39 3rd

Expert

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 187 Tom Montgomery   13:55.81   1:48.75 1:48.75 3rd 2:04.50 2:04.50 2nd 5:36.21 5:36.21 1st 2:40.13 2:40.13 2nd 1:46.22 1:46.22 1st
2nd 184 Jake Evans   14:15.89 +0:20.08 1:47.03 1:47.03 1st 2:07.06 2:07.06 4th 5:47.64 5:47.64 2nd 2:46.13 2:46.13 6th 1:48.03 1:48.03 3rd
3rd 174 Ehren Keidel   14:20.62 +0:24.81 2:00.80 2:00.80 15th 2:03.81 2:03.81 1st 5:49.98 5:49.98 3rd 2:39.45 2:39.45 1st 1:46.58 1:46.58 2nd
4th 288 Shane Oravsky   14:27.09 +0:31.28 1:49.83 1:49.83 4th 2:05.60 2:05.60 3rd 5:57.33 5:57.33 5th 2:45.15 2:45.15 4th 1:49.18 1:49.18 5th
5th 180 Caleb Mallyon   14:31.96 +0:36.15 1:52.72 1:52.72 7th 2:10.93 2:10.93 5th 5:58.03 5:58.03 6th 2:41.73 2:41.73 3rd 1:48.55 1:48.55 4th
6th 190 William Raggett   14:42.40 +0:46.59 1:48.61 1:48.61 2nd 2:14.61 2:14.61 8th 5:55.63 5:55.63 4th 2:47.80 2:47.80 7th 1:55.75 1:55.75 8th
7th 186 Mitchell Hawley   14:51.88 +0:56.07 1:50.13 1:50.13 5th 2:12.59 2:12.59 6th 5:58.87 5:58.87 7th 2:55.16 2:55.16 9th 1:55.13 1:55.13 7th
8th 179 Kasper Jaeger   14:58.70 +1:02.89 1:53.02 1:53.02 8th 2:13.48 2:13.48 7th 6:05.97 6:05.97 8th 2:45.50 2:45.50 5th 2:00.73 2:00.73 9th
9th 183 Brandon Venter   15:19.33 +1:23.52 1:53.23 1:53.23 9th 2:15.37 2:15.37 9th 6:08.60 6:08.60 9th 3:07.70 3:07.70 14th 1:54.43 1:54.43 6th
10th 185 Cooper Angus   15:29.80 +1:33.99 1:53.60 1:53.60 10th 2:19.50 2:19.50 10th 6:14.59 6:14.59 10th 2:57.17 2:57.17 10th 2:04.94 2:04.94 11th
11th 176 Owen Clark   15:46.51 +1:50.70 1:54.18 1:54.18 12th 2:19.75 2:19.75 11th 6:28.60 6:28.60 12th 2:53.88 2:53.88 8th 2:10.10 2:10.10 16th
12th 181 Kade Wise   16:03.89 +2:08.08 1:54.02 1:54.02 11th 2:24.20 2:24.20 14th 6:35.10 6:35.10 14th 3:02.66 3:02.66 13th 2:07.91 2:07.91 12th
13th 175 Zach Watson   16:09.83 +2:14.02 2:04.97 2:04.97 18th 2:21.52 2:21.52 12th 6:40.55 6:40.55 15th 3:01.30 3:01.30 12th 2:01.49 2:01.49 10th
14th 189 Brandon Kent   16:24.55 +2:28.74 1:56.94 1:56.94 13th 2:28.66 2:28.66 17th 6:23.72 6:23.72 11th 3:25.61 3:25.61 19th 2:09.62 2:09.62 14th
15th 177 Jonathan Hewett   16:30.34 +2:34.53 2:06.05 2:06.05 19th 2:26.43 2:26.43 15th 6:43.35 6:43.35 16th 3:01.11 3:01.11 11th 2:13.40 2:13.40 17th
16th 193 Jordan Cronin   16:31.02 +2:35.21 2:02.10 2:02.10 16th 2:28.78 2:28.78 18th 6:32.69 6:32.69 13th 3:19.18 3:19.18 17th 2:08.27 2:08.27 13th
17th 194 Jackson Smaill   16:51.58 +2:55.77 1:58.30 1:58.30 14th 2:28.60 2:28.60 16th 6:55.86 6:55.86 18th 3:19.03 3:19.03 16th 2:09.79 2:09.79 15th
18th 188 Riki Lamont   17:19.54 +3:23.73 2:04.69 2:04.69 17th 2:39.00 2:39.00 21st 7:05.34 7:05.34 19th 3:16.98 3:16.98 15th 2:13.53 2:13.53 18th
19th 195 Michael Webb   17:40.93 +3:45.12 2:17.53 2:17.53 21st 2:36.55 2:36.55 20th 6:52.03 6:52.03 17th 3:33.00 3:33.00 20th 2:21.82 2:21.82 20th
20th 178 Josh Davis   17:47.56 +3:51.75 2:06.50 2:06.50 20th 2:30.80 2:30.80 19th 7:31.86 7:31.86 20th 3:23.05 3:23.05 18th 2:15.35 2:15.35 19th
  191 Harry Phillips   DNF               7:52.75 7:52.75 21st            
  182 Nick Hender   DNF   1:50.45 1:50.45 6th 2:22.10 2:22.10 13th                  

Expert Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 173 Imogen J A Loft   21:40.55   2:28.17 2:28.17 1st 3:31.63 3:31.63 1st 8:23.10 8:23.10 1st 4:22.18 4:22.18 1st 2:55.47 2:55.47 1st

Masters 1/2

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 117 David Hanson   14:10.61   1:48.43 1:48.43 5th 2:04.85 2:04.85 1st 5:45.23 5:45.23 2nd 2:42.90 2:42.90 2nd 1:49.20 1:49.20 1st
2nd 103 Matt Donnelly   14:26.36 +0:15.75 1:48.40 1:48.40 4th 2:09.75 2:09.75 2nd 5:54.05 5:54.05 4th 2:44.18 2:44.18 3rd 1:49.98 1:49.98 2nd
3rd 115 Timothy McCullough   14:31.46 +0:20.85 1:47.33 1:47.33 2nd 2:13.12 2:13.12 6th 5:52.28 5:52.28 3rd 2:47.50 2:47.50 5th 1:51.23 1:51.23 3rd
4th 81 Sam Shillingford   14:39.67 +0:29.06 1:49.32 1:49.32 7th 2:15.60 2:15.60 9th 6:00.12 6:00.12 6th 2:41.38 2:41.38 1st 1:53.25 1:53.25 5th
5th 108 Nigel Heap   14:43.96 +0:33.35 1:47.68 1:47.68 3rd 2:14.17 2:14.17 7th 5:58.87 5:58.87 5th 2:51.17 2:51.17 9th 1:52.07 1:52.07 4th
6th 114 Michael Geale   14:56.76 +0:46.15 1:48.95 1:48.95 6th 2:41.75 2:41.75 28th 5:41.71 5:41.71 1st 2:49.75 2:49.75 7th 1:54.60 1:54.60 6th
7th 106 Adam Aitken   15:00.53 +0:49.92 1:52.11 1:52.11 10th 2:12.66 2:12.66 5th 6:04.56 6:04.56 8th 2:52.58 2:52.58 12th 1:58.62 1:58.62 9th
8th 86 Daniel Castillo   15:02.14 +0:51.53 1:51.03 1:51.03 9th 2:11.23 2:11.23 4th 6:08.62 6:08.62 10th 2:53.10 2:53.10 13th 1:58.16 1:58.16 8th
9th 99 Luke Turner   15:05.98 +0:55.37 1:52.72 1:52.72 12th 2:10.85 2:10.85 3rd 6:00.32 6:00.32 7th 3:01.42 3:01.42 17th 2:00.67 2:00.67 15th
10th 83 Gerard Lagana   15:12.35 +1:01.74 1:57.60 1:57.60 18th 2:19.29 2:19.29 12th 6:07.25 6:07.25 9th 2:51.96 2:51.96 10th 1:56.25 1:56.25 7th
11th 93 Alec McJannett   15:24.58 +1:13.97 1:52.44 1:52.44 11th 2:19.40 2:19.40 13th 6:18.52 6:18.52 15th 2:54.54 2:54.54 14th 1:59.68 1:59.68 14th
12th 98 Timothy Kelly   15:24.70 +1:14.09 1:55.03 1:55.03 16th 2:17.15 2:17.15 10th 6:25.17 6:25.17 16th 2:46.25 2:46.25 4th 2:01.10 2:01.10 16th
13th 111 Brenden Webb   15:30.44 +1:19.83 1:54.27 1:54.27 13th 2:20.05 2:20.05 14th 6:11.31 6:11.31 12th 3:05.98 3:05.98 20th 1:58.83 1:58.83 11th
14th 95 Matt Carruthers   15:34.74 +1:24.13 1:54.81 1:54.81 15th 2:39.34 2:39.34 27th 6:11.20 6:11.20 11th 2:50.14 2:50.14 8th 1:59.25 1:59.25 12th
15th 104 Roshin Sidhu   15:39.89 +1:29.28 1:50.06 1:50.06 8th 2:15.38 2:15.38 8th 6:14.08 6:14.08 14th 3:06.60 3:06.60 21st 2:13.77 2:13.77 25th
16th 105 Robbie Copley   15:43.71 +1:33.10 1:59.04 1:59.04 19th 2:18.19 2:18.19 11th 6:28.77 6:28.77 19th 2:58.93 2:58.93 15th 1:58.78 1:58.78 10th
17th 90 Aaron Cairns   15:52.65 +1:42.04 2:00.53 2:00.53 23rd 2:25.13 2:25.13 18th 6:26.76 6:26.76 17th 2:59.00 2:59.00 16th 2:01.23 2:01.23 17th
18th 96 Cameron Tomlinson   16:03.68 +1:53.07 1:57.55 1:57.55 17th 2:24.16 2:24.16 16th 6:53.63 6:53.63 26th 2:48.80 2:48.80 6th 1:59.54 1:59.54 13th
19th 110 Dylan Lister   16:20.09 +2:09.48 2:00.47 2:00.47 22nd 2:24.29 2:24.29 17th 6:28.73 6:28.73 18th 3:16.52 3:16.52 24th 2:10.08 2:10.08 20th
20th 91 Michael Young   16:31.29 +2:20.68 2:00.28 2:00.28 21st 2:32.15 2:32.15 23rd 6:41.10 6:41.10 22nd 3:05.08 3:05.08 18th 2:12.68 2:12.68 24th
21st 82 Nick Muggeridge   16:32.00 +2:21.39 2:04.25 2:04.25 28th 2:29.03 2:29.03 21st 6:45.84 6:45.84 23rd 3:05.71 3:05.71 19th 2:07.17 2:07.17 18th
22nd 37 Peter Hunt   16:54.19 +2:43.58 1:54.60 1:54.60 14th 2:31.66 2:31.66 22nd 6:31.33 6:31.33 20th 3:30.46 3:30.46 27th 2:26.14 2:26.14 31st
23rd 113 Brendan Kovarik   16:55.30 +2:44.69 2:00.25 2:00.25 20th 2:28.80 2:28.80 19th 7:06.77 7:06.77 28th 3:09.50 3:09.50 22nd 2:09.98 2:09.98 19th
24th 112 Jesse Lawrence   17:14.26 +3:03.65 2:02.69 2:02.69 26th 2:33.75 2:33.75 24th 7:04.92 7:04.92 27th 3:22.78 3:22.78 26th 2:10.12 2:10.12 21st
25th 89 Andrew Pringle   17:19.52 +3:08.91 2:01.95 2:01.95 25th 2:39.12 2:39.12 26th 6:35.25 6:35.25 21st 3:50.63 3:50.63 32nd 2:12.57 2:12.57 23rd
26th 84 Steve Braun   17:31.68 +3:21.07 2:15.75 2:15.75 34th 2:35.04 2:35.04 25th 7:07.22 7:07.22 29th 3:16.82 3:16.82 25th 2:16.85 2:16.85 26th
27th 118 Lachlan Ryan   17:38.08 +3:27.47 2:03.00 2:03.00 27th 2:28.92 2:28.92 20th 6:49.91 6:49.91 24th 4:05.13 4:05.13 36th 2:11.12 2:11.12 22nd
28th 88 Craig Turner   17:59.83 +3:49.22 2:13.38 2:13.38 31st 2:48.07 2:48.07 30th 6:51.30 6:51.30 25th 3:40.72 3:40.72 31st 2:26.36 2:26.36 32nd
29th 100 Sam Ball   18:00.17 +3:49.56 2:18.48 2:18.48 36th 2:51.80 2:51.80 32nd 7:11.12 7:11.12 30th 3:14.79 3:14.79 23rd 2:23.98 2:23.98 29th
30th 97 Christian Schaffer   18:20.95 +4:10.34 2:04.46 2:04.46 29th 2:58.36 2:58.36 34th 7:21.65 7:21.65 32nd 3:34.35 3:34.35 28th 2:22.13 2:22.13 28th
31st 87 Adam Osborne   18:53.07 +4:42.46 2:15.33 2:15.33 32nd 2:54.17 2:54.17 33rd 7:40.57 7:40.57 34th 3:38.97 3:38.97 29th 2:24.03 2:24.03 30th
32nd 85 Johnny Beck   18:53.87 +4:43.26 1:46.48 1:46.48 1st 2:22.65 2:22.65 15th 6:13.56 6:13.56 13th 2:52.03 2:52.03 11th 5:39.15 5:39.15 37th
33rd 92 Ashley Skyring   19:16.00 +5:05.39 2:17.44 2:17.44 35th 3:01.42 3:01.42 35th 7:22.55 7:22.55 33rd 4:04.43 4:04.43 35th 2:30.16 2:30.16 33rd
34th 102 Adam Milonas   19:36.40 +5:25.79 2:15.52 2:15.52 33rd 3:12.51 3:12.51 36th 7:13.12 7:13.12 31st 4:00.85 4:00.85 34th 2:54.40 2:54.40 35th
35th 80 Steve Blackaby   22:45.24 +8:34.63 2:19.98 2:19.98 37th 3:50.00 3:50.00 37th 8:21.40 8:21.40 35th 4:57.87 4:57.87 37th 3:15.99 3:15.99 36th
36th 116 Ori Zacher   48:45.29 +34:34.68 2:04.68 2:04.68 30th 2:49.55 2:49.55 31st 37:23.12 37:23.12 36th 3:52.06 3:52.06 33rd 2:35.88 2:35.88 34th
  94 Ben Cox   DNF   2:01.53 2:01.53 24th 2:43.42 2:43.42 29th       3:39.79 3:39.79 30th 2:18.53 2:18.53 27th

Masters 1/2 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 78 Ashley Watling   17:50.19   2:09.83 2:09.83 1st 2:47.63 2:47.63 1st 6:43.63 6:43.63 1st 3:39.56 3:39.56 1st 2:29.54 2:29.54 1st
2nd 79 Rebecca Poole   19:16.11 +1:25.92 2:20.35 2:20.35 2nd 3:04.08 3:04.08 2nd 7:19.75 7:19.75 2nd 3:41.78 3:41.78 2nd 2:50.15 2:50.15 2nd

Masters 3/4

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Run 2 Enduropedia Run 3 Enduropedia Run 4 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 227 Paul McPhee   14:02.73   1:46.72 1:46.72 1st 2:09.33 2:09.33 1st 5:37.93       5:37.93 1st 2:42.00 2:42.00 1st 1:46.75 1:46.75 1st
2nd 216 Glen Pedley   14:31.13 +0:28.40 1:48.00 1:48.00 2nd 2:12.50 2:12.50 4th 5:49.78       5:49.78 2nd 2:50.21 2:50.21 5th 1:50.64 1:50.64 3rd
3rd 236 Craig Van Haren   14:36.64 +0:33.91 1:49.27 1:49.27 3rd 2:11.41 2:11.41 3rd 5:58.32       5:58.32 6th 2:48.66 2:48.66 2nd 1:48.98 1:48.98 2nd
4th 232 Rory Whitelaw   14:36.81 +0:34.08 1:50.37 1:50.37 4th 2:10.29 2:10.29 2nd 5:55.48       5:55.48 4th 2:48.67 2:48.67 3rd 1:52.00 1:52.00 4th
5th 234 Travis Whitmore   14:51.15 +0:48.42 1:58.37 1:58.37 13th 2:15.77 2:15.77 7th 5:51.51       5:51.51 3rd 2:50.10 2:50.10 4th 1:55.40 1:55.40 5th
6th 231 Joshua Bosschieter   15:00.38 +0:57.65 1:52.59 1:52.59 5th 2:17.40 2:17.40 9th 5:58.60       5:58.60 7th 2:56.21 2:56.21 9th 1:55.58 1:55.58 7th
7th 235 Conrad Petzsch-Kunze   15:11.53 +1:08.80 1:55.25 1:55.25 7th 2:15.15 2:15.15 6th 6:13.72       6:13.72 9th 2:51.85 2:51.85 6th 1:55.56 1:55.56 6th
8th 226 Elton Golds   15:15.47 +1:12.74 1:56.23 1:56.23 9th 2:13.48 2:13.48 5th 5:57.25       5:57.25 5th 3:02.60 3:02.60 14th 2:05.91 2:05.91 14th
9th 230 Kane Lowe   15:35.97 +1:33.24 1:53.82 1:53.82 6th 2:25.25 2:25.25 15th 6:17.90       6:17.90 12th 3:00.27 3:00.27 12th 1:58.73 1:58.73 8th
10th 220 Darryl Meares   15:40.85 +1:38.12 1:57.40 1:57.40 12th 2:17.12 2:17.12 8th 6:27.32       6:27.32 13th 2:59.68 2:59.68 10th 1:59.33 1:59.33 9th
11th 233 Scott White   15:53.07 +1:50.34 1:57.05 1:57.05 11th 2:24.03 2:24.03 14th 6:12.76       6:12.76 8th 3:15.21 3:15.21 17th 2:04.02 2:04.02 11th
12th 218 Ryan Modra   15:55.22 +1:52.49 1:56.83 1:56.83 10th 2:20.30 2:20.30 10th 6:14.96       6:14.96 10th 3:03.64 3:03.64 16th 2:19.49 2:19.49 18th
13th 221 John Critchley   15:58.72 +1:55.99 1:56.03 1:56.03 8th 2:23.10 2:23.10 13th 6:35.08       6:35.08 14th 2:52.07 2:52.07 7th 2:12.44 2:12.44 16th
14th 214 Sam Beck   16:08.71 +2:05.98 2:03.66 2:03.66 14th 2:20.57 2:20.57 11th 6:39.83       6:39.83 16th 3:02.83 3:02.83 15th 2:01.82 2:01.82 10th
15th 213 Steve Purcell   16:24.75 +2:22.02 2:12.20 2:12.20 19th 2:55.25 2:55.25 19th 6:17.13       6:17.13 11th 2:53.67 2:53.67 8th 2:06.50 2:06.50 15th
16th 229 Robert Arrol   16:30.65 +2:27.92 2:17.60 2:17.60 20th 2:21.15 2:21.15 12th 6:44.85       6:44.85 17th 3:01.70 3:01.70 13th 2:05.35 2:05.35 13th
17th 217 Marc Ellwood   16:41.88 +2:39.15 2:09.13 2:09.13 18th 2:32.30 2:32.30 17th 6:45.30       6:45.30 18th 2:59.90 2:59.90 11th 2:15.25 2:15.25 17th
18th 225 Eric Lemond   18:15.03 +4:12.30 2:09.03 2:09.03 17th 2:49.73 2:49.73 18th 7:06.37       7:06.37 20th 3:42.40 3:42.40 18th 2:27.50 2:27.50 19th
19th 228 Craig Collins   18:28.04 +4:25.31 2:04.45 2:04.45 16th 2:56.85 2:56.85 20th 6:57.86       6:57.86 19th 3:43.00 3:43.00 19th 2:45.88 2:45.88 20th
20th 215 Shane Brady   18:32.51 +4:29.78 2:03.77 2:03.77 15th 2:28.35 2:28.35 16th 6:36.30       6:36.30 15th 5:18.76 5:18.76 20th 2:05.33 2:05.33 12th
  224 Jason Young   DNF               10:02.30 9:22.33 9:27.27 9:03.75 9:03.75 21st            

Masters 3/4 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 121 Julie Hadzic   16:32.67   2:00.20 2:00.20 1st 2:34.15 2:34.15 1st 6:26.48 6:26.48 1st 3:20.24 3:20.24 1st 2:11.60 2:11.60 1st
2nd 120 Michelle Gane   17:46.55 +1:13.88 2:11.40 2:11.40 3rd 2:40.13 2:40.13 2nd 6:47.87 6:47.87 2nd 3:44.39 3:44.39 2nd 2:22.76 2:22.76 2nd
3rd 123 Connie Silvestri   18:42.74 +2:10.07 2:11.30 2:11.30 2nd 3:03.91 3:03.91 5th 7:09.25 7:09.25 3rd 3:46.48 3:46.48 3rd 2:31.80 2:31.80 3rd
4th 119 Fiona Langfeldt   19:41.53 +3:08.86 2:13.86 2:13.86 4th 2:55.85 2:55.85 4th 7:38.94 7:38.94 4th 4:14.31 4:14.31 5th 2:38.57 2:38.57 5th
5th 122 Leanne Colthup   20:07.06 +3:34.39 2:15.39 2:15.39 5th 2:51.68 2:51.68 3rd 8:11.09 8:11.09 5th 4:11.00 4:11.00 4th 2:37.90 2:37.90 4th

Under 17 Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 150 Isaiah Kelso   14:00.44   1:46.56 1:46.56 3rd 2:05.60 2:05.60 2nd 5:42.80 5:42.80 2nd 2:35.50 2:35.50 1st 1:49.98 1:49.98 4th
2nd 124 Taj Pollard   14:08.54 +0:08.10 1:52.36 1:52.36 14th 2:12.06 2:12.06 9th 5:41.18 5:41.18 1st 2:37.25 2:37.25 2nd 1:45.69 1:45.69 1st
3rd 156 Bayley Douglas   14:08.56 +0:08.12 1:42.88 1:42.88 1st 2:07.60 2:07.60 4th 5:44.60 5:44.60 3rd 2:46.61 2:46.61 8th 1:46.87 1:46.87 2nd
4th 136 Bailey Meares   14:09.33 +0:08.89 1:47.08 1:47.08 4th 2:05.00 2:05.00 1st 5:50.75 5:50.75 5th 2:39.48 2:39.48 3rd 1:47.02 1:47.02 3rd
5th 153 Bergen O'Neill   14:24.91 +0:24.47 1:47.13 1:47.13 5th 2:10.09 2:10.09 5th 5:49.18 5:49.18 4th 2:48.43 2:48.43 14th 1:50.08 1:50.08 6th
6th 155 Blake Johnstone   14:30.00 +0:29.56 1:45.83 1:45.83 2nd 2:07.21 2:07.21 3rd 5:53.78 5:53.78 6th 2:48.28 2:48.28 13th 1:54.90 1:54.90 10th
7th 145 Willis Harman   14:33.82 +0:33.38 1:50.23 1:50.23 6th 2:11.25 2:11.25 6th 5:56.75 5:56.75 8th 2:45.55 2:45.55 6th 1:50.04 1:50.04 5th
8th 169 Kaydin Bath   14:54.19 +0:53.75 1:51.90 1:51.90 12th 2:11.44 2:11.44 7th 6:11.88 6:11.88 14th 2:46.92 2:46.92 9th 1:52.05 1:52.05 7th
9th 160 Jaxon Reece   14:56.17 +0:55.73 1:50.27 1:50.27 8th 2:14.71 2:14.71 12th 6:09.00 6:09.00 12th 2:49.35 2:49.35 15th 1:52.84 1:52.84 8th
10th 152 Toby Foxall   14:58.48 +0:58.04 1:51.55 1:51.55 11th 2:22.44 2:22.44 19th 6:02.00 6:02.00 9th 2:44.54 2:44.54 4th 1:57.95 1:57.95 15th
11th 138 Max Webb   15:02.21 +1:01.77 1:51.25 1:51.25 10th 2:11.56 2:11.56 8th 6:15.43 6:15.43 17th 2:47.22 2:47.22 12th 1:56.75 1:56.75 12th
12th 131 Marco Millar   15:07.48 +1:07.04 1:54.93 1:54.93 15th 2:13.98 2:13.98 10th 6:15.30 6:15.30 16th 2:45.97 2:45.97 7th 1:57.30 1:57.30 13th
13th 143 Tarquin Ness   15:15.65 +1:15.21 1:54.97 1:54.97 16th 2:14.40 2:14.40 11th 6:23.33 6:23.33 22nd 2:44.88 2:44.88 5th 1:58.07 1:58.07 16th
14th 164 Flynn Bruce   15:19.16 +1:18.72 1:52.19 1:52.19 13th 2:16.13 2:16.13 14th 6:09.58 6:09.58 13th 2:59.33 2:59.33 18th 2:01.93 2:01.93 19th
15th 165 Nick Maxwell   15:19.51 +1:19.07 1:50.26 1:50.26 7th 2:26.58 2:26.58 24th 6:07.82 6:07.82 11th 2:59.48 2:59.48 19th 1:55.37 1:55.37 11th
16th 149 Michael Johnston   15:34.25 +1:33.81 1:57.43 1:57.43 21st 2:22.25 2:22.25 18th 6:20.35 6:20.35 19th 2:47.14 2:47.14 11th 2:07.08 2:07.08 23rd
17th 159 Euan Noble   15:34.89 +1:34.45 1:50.82 1:50.82 9th 2:28.48 2:28.48 27th 6:12.55 6:12.55 15th 3:03.29 3:03.29 23rd 1:59.75 1:59.75 17th
18th 127 Lachie O'Neill   15:40.24 +1:39.80 1:56.29 1:56.29 19th 2:16.95 2:16.95 15th 6:24.72 6:24.72 24th 2:46.98 2:46.98 10th 2:15.30 2:15.30 31st
19th 133 Logan Sullivan   15:40.52 +1:40.08 1:57.85 1:57.85 22nd 2:25.75 2:25.75 23rd 6:03.24 6:03.24 10th 2:58.15 2:58.15 17th 2:15.53 2:15.53 32nd
20th 146 Jake Gregory   15:54.22 +1:53.78 2:01.18 2:01.18 30th 2:23.45 2:23.45 21st 6:23.20 6:23.20 21st 3:01.27 3:01.27 20th 2:05.12 2:05.12 22nd
21st 140 Harry Dyer   15:56.91 +1:56.47 2:00.35 2:00.35 28th 2:19.85 2:19.85 16th 6:38.68 6:38.68 30th 2:54.33 2:54.33 16th 2:03.70 2:03.70 21st
22nd 166 Jack Fenwick   15:58.62 +1:58.18 1:59.50 1:59.50 27th 2:21.21 2:21.21 17th 6:26.77 6:26.77 26th 3:09.88 3:09.88 26th 2:01.26 2:01.26 18th
23rd 132 Hamish Eleison   16:06.73 +2:06.29 1:58.97 1:58.97 25th 2:32.18 2:32.18 28th 6:19.06 6:19.06 18th 3:01.60 3:01.60 21st 2:14.92 2:14.92 30th
24th 126 Tristan Ardetti   16:11.81 +2:11.37 1:56.11 1:56.11 18th 2:54.90 2:54.90 39th 6:24.43 6:24.43 23rd 3:01.90 3:01.90 22nd 1:54.47 1:54.47 9th
25th 125 Eli Cookman   16:32.19 +2:31.75 1:55.82 1:55.82 17th 2:42.62 2:42.62 32nd 6:29.28 6:29.28 27th 3:20.92 3:20.92 30th 2:03.55 2:03.55 20th
26th 163 Ben Wenck   16:34.80 +2:34.36 1:57.19 1:57.19 20th 2:26.59 2:26.59 25th 6:30.17 6:30.17 28th 3:21.58 3:21.58 31st 2:19.27 2:19.27 37th
27th 158 Elliot Pavlides   16:38.33 +2:37.89 2:03.42 2:03.42 33rd 2:35.12 2:35.12 29th 6:43.75 6:43.75 31st 3:05.21 3:05.21 25th 2:10.83 2:10.83 26th
28th 154 Isaac Burke   16:48.89 +2:48.45 2:02.40 2:02.40 31st 2:28.22 2:28.22 26th 6:34.24 6:34.24 29th 3:29.93 3:29.93 34th 2:14.10 2:14.10 28th
29th 157 Mitchell Morris   16:49.35 +2:48.91 1:58.21 1:58.21 23rd 2:16.00 2:16.00 13th 5:54.35 5:54.35 7th 4:42.87 4:42.87 42nd 1:57.92 1:57.92 14th
30th 147 Lachlan Gross   17:09.49 +3:09.05 2:24.37 2:24.37 42nd 2:25.04 2:25.04 22nd 6:56.50 6:56.50 34th 3:14.38 3:14.38 27th 2:09.20 2:09.20 25th
31st 128 Christian Pedrina   17:11.10 +3:10.66 2:03.73 2:03.73 34th 2:35.88 2:35.88 30th 6:52.35 6:52.35 32nd 3:23.20 3:23.20 32nd 2:15.94 2:15.94 33rd
32nd 134 Tom Ford   17:11.52 +3:11.08 2:33.78 2:33.78 43rd 2:46.07 2:46.07 35th 6:21.93 6:21.93 20th 3:15.08 3:15.08 28th 2:14.66 2:14.66 29th
33rd 171 Jason Georgali   17:16.29 +3:15.85 2:04.10 2:04.10 35th 2:23.19 2:23.19 20th 7:08.70 7:08.70 36th 3:31.65 3:31.65 36th 2:08.65 2:08.65 24th
34th 170 Jak Brewster   17:24.17 +3:23.73 1:58.65 1:58.65 24th 2:44.78 2:44.78 34th 7:25.09 7:25.09 40th 3:04.43 3:04.43 24th 2:11.22 2:11.22 27th
35th 162 Thomas Harnisch   17:27.07 +3:26.63 2:03.10 2:03.10 32nd 2:37.48 2:37.48 31st 7:01.82 7:01.82 35th 3:27.44 3:27.44 33rd 2:17.23 2:17.23 34th
36th 139 Hayden Rogers   17:52.07 +3:51.63 2:04.45 2:04.45 36th 2:54.35 2:54.35 37th 7:13.77 7:13.77 37th 3:20.10 3:20.10 29th 2:19.40 2:19.40 38th
37th 148 Vaughan Elleman   18:01.41 +4:00.97 2:00.57 2:00.57 29th 2:43.24 2:43.24 33rd 7:19.20 7:19.20 38th 3:31.24 3:31.24 35th 2:27.16 2:27.16 40th
38th 167 Joshua Gooch   18:19.23 +4:18.79 2:05.00 2:05.00 37th 2:50.46 2:50.46 36th 6:52.77 6:52.77 33rd 4:13.53 4:13.53 41st 2:17.47 2:17.47 35th
39th 172 Doug Chapman   18:40.21 +4:39.77 2:07.05 2:07.05 38th 2:54.55 2:54.55 38th 7:20.00 7:20.00 39th 3:59.51 3:59.51 39th 2:19.10 2:19.10 36th
40th 129 Andrew Cleland   19:51.18 +5:50.74 2:22.17 2:22.17 40th 2:55.57 2:55.57 40th 8:03.11 8:03.11 43rd 3:50.43 3:50.43 38th 2:39.90 2:39.90 42nd
41st 151 Lewis Bellamywells   20:46.82 +6:46.38 2:18.78 2:18.78 39th 3:45.27 3:45.27 42nd 7:37.79 7:37.79 41st 4:12.50 4:12.50 40th 2:52.48 2:52.48 43rd
42nd 168 Tim Sidey   22:14.44 +8:14.00 2:22.90 2:22.90 41st 3:38.90 3:38.90 41st 7:55.20 7:55.20 42nd 5:41.01 5:41.01 43rd 2:36.43 2:36.43 41st
43rd 141 Alexander Zundel   24:57.25 +10:56.81 1:59.30 1:59.30 26th 7:45.40 7:45.40 43rd 6:24.82 6:24.82 25th 6:26.57 6:26.57 44th 2:21.16 2:21.16 39th
  135 Thomas McKenzie   DNF               8:09.58 8:09.58 44th 3:34.26 3:34.26 37th 2:53.50 2:53.50 44th

Under 17 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Best Rodneys Best Enduropedia Best Riccos DH3 Best DH2 Best

Under 19

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 62 Will Hynes   13:39.20   1:47.26 1:47.26 3rd 2:03.46 2:03.46 3rd 5:29.50 5:29.50 1st 2:34.15 2:34.15 1st 1:44.83 1:44.83 3rd
2nd 65 Patrick Swindles   13:58.65 +0:19.45 1:41.06 1:41.06 1st 2:03.25 2:03.25 1st= 5:54.07 5:54.07 7th 2:36.12 2:36.12 3rd 1:44.15 1:44.15 2nd
3rd 77 Zane Stratton   14:02.53 +0:23.33 1:45.13 1:45.13 2nd 2:03.25 2:03.25 1st= 5:52.22 5:52.22 5th 2:39.00 2:39.00 5th 1:42.93 1:42.93 1st
4th 52 Jack Taylor   14:08.81 +0:29.61 2:01.25 2:01.25 15th 2:06.63 2:06.63 5th 5:40.25 5:40.25 2nd 2:34.28 2:34.28 2nd 1:46.40 1:46.40 4th
5th 59 Tobi Thompson   14:15.42 +0:36.22 1:50.91 1:50.91 5th 2:09.29 2:09.29 7th 5:40.81 5:40.81 3rd 2:43.35 2:43.35 8th 1:51.06 1:51.06 7th
6th 53 Noah Starfield   14:27.41 +0:48.21 1:50.13 1:50.13 4th 2:08.25 2:08.25 6th 6:05.13 6:05.13 9th 2:36.70 2:36.70 4th 1:47.20 1:47.20 5th
7th 69 Alexander Flint   14:32.87 +0:53.67 1:54.93 1:54.93 10th 2:06.09 2:06.09 4th 5:49.50 5:49.50 4th 2:45.35 2:45.35 9th 1:57.00 1:57.00 9th
8th 60 Max Barnes   14:33.23 +0:54.03 1:51.15 1:51.15 6th 2:16.02 2:16.02 10th 5:52.60 5:52.60 6th 2:40.96 2:40.96 6th 1:52.50 1:52.50 8th
9th 57 Connor Aves   14:56.44 +1:17.24 1:51.25 1:51.25 7th 2:25.21 2:25.21 13th 6:06.90 6:06.90 10th 2:42.85 2:42.85 7th 1:50.23 1:50.23 6th
10th 67 Sam Schooley   15:23.29 +1:44.09 2:12.39 2:12.39 18th 2:14.77 2:14.77 8th 6:02.29 6:02.29 8th 2:56.31 2:56.31 10th 1:57.53 1:57.53 10th
11th 58 Tjala Nguyen   15:29.09 +1:49.89 1:51.60 1:51.60 8th 2:15.69 2:15.69 9th 6:17.67 6:17.67 13th 3:04.65 3:04.65 11th 1:59.48 1:59.48 12th
12th 70 Markus Zuegg   15:58.51 +2:19.31 1:55.52 1:55.52 11th 2:19.10 2:19.10 12th 6:24.60 6:24.60 14th 3:20.14 3:20.14 18th 1:59.15 1:59.15 11th
13th 73 Cade Barrientos   16:01.52 +2:22.32 1:54.68 1:54.68 9th 2:18.54 2:18.54 11th 6:29.55 6:29.55 16th 3:13.05 3:13.05 13th 2:05.70 2:05.70 13th
14th 61 Finn OGrady   16:28.70 +2:49.50 2:12.64 2:12.64 19th 2:31.30 2:31.30 15th 6:26.86 6:26.86 15th 3:10.27 3:10.27 12th 2:07.63 2:07.63 14th
15th 63 Ethan Quirke   16:31.06 +2:51.86 2:00.33 2:00.33 13th 2:33.83 2:33.83 16th 6:16.28 6:16.28 12th 3:19.71 3:19.71 17th 2:20.91 2:20.91 20th
16th 66 Clancy Kelly   16:54.14 +3:14.94 2:02.05 2:02.05 16th 2:37.75 2:37.75 18th 6:42.29 6:42.29 17th 3:16.75 3:16.75 15th 2:15.30 2:15.30 17th
17th 50 Joshua Stevenson   16:55.83 +3:16.63 2:01.03 2:01.03 14th 2:30.19 2:30.19 14th 6:51.10 6:51.10 19th 3:14.69 3:14.69 14th 2:18.82 2:18.82 18th
18th 56 Zachary Foix Meyers   17:04.66 +3:25.46 2:06.28 2:06.28 17th 2:38.10 2:38.10 19th 6:42.41 6:42.41 18th 3:17.80 3:17.80 16th 2:20.07 2:20.07 19th
19th 72 Hayden Rowe   17:51.55 +4:12.35 2:57.48 2:57.48 22nd 2:36.87 2:36.87 17th 6:11.69 6:11.69 11th 3:50.75 3:50.75 21st 2:14.76 2:14.76 16th
20th 71 Kyle Jackson   18:05.82 +4:26.62 2:38.02 2:38.02 21st 2:44.52 2:44.52 20th 6:53.98 6:53.98 20th 3:35.50 3:35.50 19th 2:13.80 2:13.80 15th
  51 Cooper Clarke   DNF   1:59.86 1:59.86 12th 3:07.61 3:07.61 21st       3:39.69 3:39.69 20th      
  68 Zeke Deacon   DNF                     4:52.58 4:52.58 22nd      
  55 Samuel Sevostjanov   DNF   2:34.14 2:34.14 20th       12:29.89 12:29.89 21st       7:05.30 7:05.30 21st

Under 19 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 48 Isabella Lemond   18:00.61   2:05.03 2:05.03 1st 3:03.83 3:03.83 1st 6:51.52 6:51.52 1st 3:39.73 3:39.73 1st 2:20.50 2:20.50 1st
2nd 49 Kiana Botfield   20:51.83 +2:51.22 2:15.97 2:15.97 2nd 3:18.15 3:18.15 2nd 7:49.21 7:49.21 2nd 4:34.19 4:34.19 2nd 2:54.31 2:54.31 2nd

Under 15 Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best DH2 Run 1 DH2 Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best
1st 257 Nicholas Nelson   12:27.42   2:07.15 2:07.15 1st 5:40.77 5:40.77 1st 1:48.16 1:48.16 1st 2:51.34 2:51.34 6th
2nd 237 Carter Sloan   13:00.83 +0:33.41 2:13.00 2:13.00 3rd 6:01.88 6:01.88 3rd 2:00.10 2:00.10 6th 2:45.85 2:45.85 2nd
3rd 247 Cassidy Lamb   13:00.86 +0:33.44 2:13.17 2:13.17 4th 6:07.97 6:07.97 6th 1:53.18 1:53.18 3rd 2:46.54 2:46.54 4th
4th 262 Harper O'Donnell   13:04.39 +0:36.97 2:16.15 2:16.15 6th 6:09.90 6:09.90 7th 1:52.00 1:52.00 2nd 2:46.34 2:46.34 3rd
5th 252 Mitchell Pratt   13:04.63 +0:37.21 2:18.89 2:18.89 7th 6:06.63 6:06.63 5th 1:55.60 1:55.60 4th 2:43.51 2:43.51 1st
6th 244 Aaron Macmillan   13:26.81 +0:59.39 2:29.14 2:29.14 14th 6:05.48 6:05.48 4th 2:00.69 2:00.69 7th 2:51.50 2:51.50 7th
7th 239 Oscar Murchison   13:47.74 +1:20.32 2:15.77 2:15.77 5th 6:27.15 6:27.15 10th 2:15.63 2:15.63 19th 2:49.19 2:49.19 5th
8th 271 Tobi Edwards   13:50.94 +1:23.52 2:23.48 2:23.48 11th 6:18.47 6:18.47 8th 2:07.04 2:07.04 10th 3:01.95 3:01.95 9th
9th 280 Bailey Mills   14:02.21 +1:34.79 2:22.40 2:22.40 9th 6:37.09 6:37.09 14th 2:06.15 2:06.15 9th 2:56.57 2:56.57 8th
10th 240 Corey Jopson   14:06.55 +1:39.13 2:19.56 2:19.56 8th 6:34.57 6:34.57 13th 1:56.14 1:56.14 5th 3:16.28 3:16.28 16th
11th 255 Liam Brennan   14:14.81 +1:47.39 2:22.53 2:22.53 10th 6:43.50 6:43.50 15th 2:00.71 2:00.71 8th 3:08.07 3:08.07 13th
12th 256 Lincon Botfield   14:16.66 +1:49.24 2:26.11 2:26.11 13th 6:28.25 6:28.25 11th 2:10.25 2:10.25 15th 3:12.05 3:12.05 14th
13th 20 Jaiden Ward   14:23.73 +1:56.31 2:25.13 2:25.13 12th 6:28.40 6:28.40 12th 2:10.20 2:10.20 14th 3:20.00 3:20.00 19th
14th 254 Ryan Argent   14:35.77 +2:08.35 2:55.04 2:55.04 26th 6:23.28 6:23.28 9th 2:13.30 2:13.30 17th 3:04.15 3:04.15 10th
15th 267 Nathan Drescher   14:52.46 +2:25.04 2:32.55 2:32.55 18th 6:47.50 6:47.50 16th 2:11.80 2:11.80 16th 3:20.61 3:20.61 20th
16th 242 Max Hughes   14:53.92 +2:26.50 2:30.20 2:30.20 15th 7:02.33 7:02.33 23rd 2:16.70 2:16.70 22nd 3:04.69 3:04.69 11th
17th 241 Zac Blake   14:54.02 +2:26.60 2:41.45 2:41.45 21st 6:58.45 6:58.45 20th 2:08.60 2:08.60 11th 3:05.52 3:05.52 12th
18th 250 James Pugh   14:54.56 +2:27.14 2:35.29 2:35.29 19th 6:49.93 6:49.93 17th 2:10.18 2:10.18 13th 3:19.16 3:19.16 17th
19th 264 Lachlan Sharp   15:18.50 +2:51.08 2:42.46 2:42.46 22nd 6:54.50 6:54.50 18th 2:21.66 2:21.66 25th 3:19.88 3:19.88 18th
20th 251 Rory Whittaker   15:30.52 +3:03.10 2:31.27 2:31.27 16th 7:35.27 7:35.27 26th 2:09.60 2:09.60 12th 3:14.38 3:14.38 15th
21st 253 Sam Strotton   15:37.50 +3:10.08 2:42.81 2:42.81 23rd 7:00.00 7:00.00 22nd 2:16.03 2:16.03 20th 3:38.66 3:38.66 22nd
22nd 266 James Aitken   15:43.19 +3:15.77 2:40.75 2:40.75 20th 6:55.59 6:55.59 19th 2:31.85 2:31.85 27th 3:35.00 3:35.00 21st
23rd 238 Allick Tierney   16:23.68 +3:56.26 2:45.92 2:45.92 24th 7:31.08 7:31.08 25th 2:20.33 2:20.33 23rd 3:46.35 3:46.35 24th
24th 263 Nate Matulick   16:48.49 +4:21.07 2:56.93 2:56.93 27th 7:45.33 7:45.33 28th 2:15.11 2:15.11 18th 3:51.12 3:51.12 26th
25th 258 Ashton Johnson   17:55.28 +5:27.86 2:48.21 2:48.21 25th 8:55.31 8:55.31 33rd 2:23.73 2:23.73 26th 3:48.03 3:48.03 25th
26th 270 Declan Else   18:14.40 +5:46.98 3:32.90 3:32.90 32nd 7:22.45 7:22.45 24th 2:57.38 2:57.38 29th 4:21.67 4:21.67 29th
27th 243 Jack Silvestri   18:56.77 +6:29.35 3:25.34 3:25.34 31st 7:59.58 7:59.58 31st 3:20.81 3:20.81 30th 4:11.04 4:11.04 27th
  245 Nate de Nooyer   DNF   3:03.67 3:03.67 28th 7:47.80 7:47.80 29th       3:42.05 3:42.05 23rd
  260 Joseph lindsay   DNF         7:39.22 7:39.22 27th 2:49.78 2:49.78 28th      
  249 Andrew Van Breda   DNF   2:32.28 2:32.28 17th                  
  268 Spencer Rainbird   DNF   3:15.81 3:15.81 29th 8:21.28 8:21.28 32nd            
  265 Jakson Guy   DNF         12:13.48 12:13.48 34th            
  259 Jack Love   DNF         6:59.77 6:59.77 21st 2:16.69 2:16.69 21st      
  261 Austin Gregory   DNF   2:10.16 2:10.16 2nd 5:56.60 5:56.60 2nd 2:21.07 2:21.07 24th      
  246 Jamie Sellers   DNF   3:17.13 3:17.13 30th 7:54.47 7:54.47 30th       4:11.27 4:11.27 28th

Under 15 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best DH2 Run 1 DH2 Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best
1st 206 Sacha Mills   15:09.21   2:37.50 2:37.50 1st 7:04.13 7:04.13 1st 2:15.33 2:15.33 1st 3:12.25 3:12.25 1st
2nd 207 Charli Guy   18:07.46 +2:58.25 3:24.69 3:24.69 2nd 7:37.01 7:37.01 2nd 2:51.20 2:51.20 2nd 4:14.56 4:14.56 2nd
3rd 208 Oceana Christoforidis   29:59.35 +14:50.14 5:04.55 5:04.55 3rd 10:05.30 10:05.30 3rd 6:35.20 6:35.20 3rd 8:14.30 8:14.30 3rd

Under 13 Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best
1st 281 Rhys Wellings   11:17.33   2:51.20 2:51.20 1st 2:16.98 2:16.98 1st 6:09.15 6:09.15 1st
2nd 272 Oliver Colthup   11:30.79 +0:13.46 2:51.92 2:51.92 2nd 2:17.65 2:17.65 2nd 6:21.22 6:21.22 2nd
3rd 282 Nate Argent   12:00.56 +0:43.23 3:00.62 3:00.62 4th 2:18.06 2:18.06 3rd 6:41.88 6:41.88 4th
4th 275 Callum Montgomery   12:08.36 +0:51.03 2:59.12 2:59.12 3rd 2:30.44 2:30.44 4th 6:38.80 6:38.80 3rd
5th 276 Thomas Montgomery   13:04.20 +1:46.87 3:10.65 3:10.65 5th 2:47.02 2:47.02 7th 7:06.53 7:06.53 7th
6th 283 Byron Douglas   13:24.47 +2:07.14 3:27.98 3:27.98 7th 2:38.84 2:38.84 6th 7:17.65 7:17.65 8th
7th 273 Chad Smith   13:38.86 +2:21.53 3:26.07 3:26.07 6th 2:38.34 2:38.34 5th 7:34.45 7:34.45 11th
8th 286 Jacob Borrelli   13:48.63 +2:31.30 3:37.65 3:37.65 8th 2:50.00 2:50.00 8th 7:20.98 7:20.98 9th
9th 279 Micah Whittaker   14:05.91 +2:48.58 3:53.03 3:53.03 9th 3:10.66 3:10.66 11th 7:02.22 7:02.22 5th
10th 285 Thomas Stutz   14:12.61 +2:55.28 4:04.75 4:04.75 11th 3:03.00 3:03.00 10th 7:04.86 7:04.86 6th
11th 274 Cooper Cooke   17:36.20 +6:18.87 4:21.46 4:21.46 12th 4:08.50 4:08.50 12th 9:06.24 9:06.24 13th
12th 278 Andrew Burke   17:57.71 +6:40.38 6:48.73 6:48.73 14th 3:01.93 3:01.93 9th 8:07.05 8:07.05 12th
13th 284 Ryder Christoforidis   20:33.76 +9:16.43 5:41.38 5:41.38 13th 4:23.78 4:23.78 13th 10:28.60 10:28.60 14th
14th 287 Zachary Pitfield   27:47.51 +16:30.18 7:15.82 7:15.82 15th 5:23.59 5:23.59 14th 15:08.10 15:08.10 15th
  277 Luca Blake   DNF   4:04.32 4:04.32 10th       7:27.28 7:27.28 10th

Under 13 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best
1st 209 Ashlyn Argent   15:46.95   4:03.38 4:03.38 1st 3:36.99 3:36.99 1st 8:06.58 8:06.58 1st
2nd 210 Ella van haren   21:10.13 +5:23.18 5:55.43 5:55.43 2nd 5:31.30 5:31.30 2nd 9:43.40 9:43.40 2nd
Course Results

Qld Enduro Series Rd 1 Boomers

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Greenmachine Run 1 Greenmachine Best Rodneys Run 1 Rodneys Run 2 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Run 2 Enduropedia Run 3 Enduropedia Run 4 Enduropedia Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best DH2 Run 1 DH2 Best
1st 36 Bryce Stirling   Elite Men 12:52.68   1:40.06 1:40.06 3rd 1:58.35 1:52.94 1:52.94 1st 5:15.95       5:15.95 3rd 2:26.36 2:26.36 1st 1:37.37 1:37.37 3rd
2nd 40 Joseph Vejvoda   Elite Men 12:57.97 +0:05.29 1:38.20 1:38.20 1st 1:57.57   1:57.57 2nd 5:20.04       5:20.04 4th 2:26.48 2:26.48 2nd 1:35.68 1:35.68 1st
3rd 14 Harrison Reibelt   Elite Men 13:06.33 +0:13.65 1:42.50 1:42.50 8th 1:59.54   1:59.54 5th 5:13.59       5:13.59 2nd 2:28.18 2:28.18 3rd 1:42.52 1:42.52 8th
4th 32 Harry Bush   Elite Men 13:12.17 +0:19.49 1:40.81 1:40.81 5th 1:59.95   1:59.95 7th 5:23.37       5:23.37 8th 2:31.77 2:31.77 4th 1:36.27 1:36.27 2nd
5th 7 Ben Forbes   Elite Men 13:19.53 +0:26.85 1:45.72 1:45.72 19th 2:06.22   2:06.22 26th 5:11.00       5:11.00 1st 2:34.10 2:34.10 7th 1:42.49 1:42.49 7th
6th 15 Hayden Bristow   Elite Men 13:20.94 +0:28.26 1:39.71 1:39.71 2nd 1:59.59   1:59.59 6th 5:22.77       5:22.77 6th 2:34.81 2:34.81 12th 1:44.06 1:44.06 11th
7th 28 Rory Mckenzie   Elite Men 13:21.20 +0:28.52 1:42.00 1:42.00 7th 2:00.21   2:00.21 8th 5:22.18       5:22.18 5th 2:34.93 2:34.93 13th 1:41.88 1:41.88 5th
8th 9 Hayden Wright   Elite Men 13:26.64 +0:33.96 1:43.56 1:43.56 10th 2:02.96   2:02.96 11th 5:23.05       5:23.05 7th 2:34.61 2:34.61 10th 1:42.46 1:42.46 6th
9th 16 Ryan Leutton   Elite Men 13:26.86 +0:34.18 1:40.77 1:40.77 4th 1:58.50   1:58.50 3rd 5:28.64       5:28.64 12th 2:31.90 2:31.90 5th 1:47.05 1:47.05 26th
10th 24 Mitchell Codner   Elite Men 13:27.37 +0:34.69 1:43.83 1:43.83 13th 2:01.00   2:01.00 9th 5:25.10       5:25.10 9th 2:34.69 2:34.69 11th 1:42.75 1:42.75 9th
11th 44 Chris Kovarik   Elite Men 13:37.53 +0:44.85 1:44.43 1:44.43 14th 2:01.73   2:01.73 10th 5:31.75       5:31.75 14th 2:35.55 2:35.55 15th 1:44.07 1:44.07 12th
12th 62 Will Hynes   Under 19 13:39.20 +0:46.52 1:47.26 1:47.26 28th 2:03.46   2:03.46 14th 5:29.50       5:29.50 13th 2:34.15 2:34.15 8th 1:44.83 1:44.83 16th
13th 27 Lee Witzerman   Elite Men 13:40.98 +0:48.30 1:45.75 1:45.75 20th 1:58.93   1:58.93 4th 5:26.81       5:26.81 10th 2:45.08 2:45.08 41st 1:44.41 1:44.41 15th
14th 289 daniel Hallam   Elite Men 13:43.88 +0:51.20 1:43.75 1:43.75 11th 2:04.75   2:04.75 18th= 5:28.13       5:28.13 11th 2:41.07 2:41.07 27th 1:46.18 1:46.18 18th
15th 187 Tom Montgomery   Expert 13:55.81 +1:03.13 1:48.75 1:48.75 40th 2:04.50   2:04.50 17th 5:36.21       5:36.21 17th 2:40.13 2:40.13 25th 1:46.22 1:46.22 19th
16th 22 Cody White   Elite Men 13:57.85 +1:05.17 1:50.35 1:50.35 51st 2:07.00   2:07.00 30th 5:31.97       5:31.97 15th 2:36.47 2:36.47 17th 1:52.06 1:52.06 47th
17th 65 Patrick Swindles   Under 19 13:58.65 +1:05.97 1:41.06 1:41.06 6th 2:03.25   2:03.25 12th= 5:54.07       5:54.07 48th 2:36.12 2:36.12 16th 1:44.15 1:44.15 13th=
18th 30 Cameron Allonby   Elite Men 13:58.72 +1:06.04 1:45.28 1:45.28 18th 2:06.95   2:06.95 29th 5:39.18       5:39.18 19th 2:38.99 2:38.99 21st 1:48.32 1:48.32 30th
19th 150 Isaiah Kelso   Under 17 Men 14:00.44 +1:07.76 1:46.56 1:46.56 23rd 2:05.60   2:05.60 23rd= 5:42.80       5:42.80 27th 2:35.50 2:35.50 14th 1:49.98 1:49.98 36th=
20th 77 Zane Stratton   Under 19 14:02.53 +1:09.85 1:45.13 1:45.13 16th 2:03.25   2:03.25 12th= 5:52.22       5:52.22 43rd 2:39.00 2:39.00 22nd 1:42.93 1:42.93 10th
21st 227 Paul McPhee   Masters 3/4 14:02.73 +1:10.05 1:46.72 1:46.72 24th 2:09.33   2:09.33 40th 5:37.93       5:37.93 18th 2:42.00 2:42.00 31st 1:46.75 1:46.75 23rd
22nd 45 Max Warshawsky   Elite Men 14:03.11 +1:10.43 1:43.82 1:43.82 12th 2:07.31   2:07.31 35th 5:46.60       5:46.60 33rd 2:41.23 2:41.23 28th 1:44.15 1:44.15 13th=
23rd 124 Taj Pollard   Under 17 Men 14:08.54 +1:15.86 1:52.36 1:52.36 66th 2:12.06   2:12.06 54th= 5:41.18       5:41.18 23rd 2:37.25 2:37.25 19th 1:45.69 1:45.69 17th
24th 156 Bayley Douglas   Under 17 Men 14:08.56 +1:15.88 1:42.88 1:42.88 9th 2:07.60   2:07.60 37th 5:44.60       5:44.60 29th 2:46.61 2:46.61 51st 1:46.87 1:46.87 24th
25th 52 Jack Taylor   Under 19 14:08.81 +1:16.13 2:01.25 2:01.25 129th 2:06.63   2:06.63 27th 5:40.25       5:40.25 20th 2:34.28 2:34.28 9th 1:46.40 1:46.40 20th
26th 136 Bailey Meares   Under 17 Men 14:09.33 +1:16.65 1:47.08 1:47.08 26th 2:05.00   2:05.00 21st 5:50.75       5:50.75 41st 2:39.48 2:39.48 24th 1:47.02 1:47.02 25th
27th 117 David Hanson   Masters 1/2 14:10.61 +1:17.93 1:48.43 1:48.43 36th 2:04.85   2:04.85 20th 5:45.23       5:45.23 31st 2:42.90 2:42.90 33rd 1:49.20 1:49.20 35th
28th 34 Cameron Carlile   Elite Men 14:10.92 +1:18.24 1:47.96 1:47.96 32nd 2:07.35   2:07.35 36th 5:40.94       5:40.94 22nd 2:45.61 2:45.61 47th 1:49.06 1:49.06 33rd
29th 212 Michael Hayhoe   Ebike 14:13.88 +1:21.20 1:47.33 1:47.33 29th= 2:13.28   2:13.28 61st 5:32.12       5:32.12 16th 2:49.08 2:49.08 63rd 1:52.07 1:52.07 48th=
30th 59 Tobi Thompson   Under 19 14:15.42 +1:22.74 1:50.91 1:50.91 55th 2:09.29   2:09.29 39th 5:40.81       5:40.81 21st 2:43.35 2:43.35 34th 1:51.06 1:51.06 43rd
31st 184 Jake Evans   Expert 14:15.89 +1:23.21 1:47.03 1:47.03 25th 2:07.06   2:07.06 32nd= 5:47.64       5:47.64 34th 2:46.13 2:46.13 49th 1:48.03 1:48.03 29th
32nd 31 Sam Fraser   Elite Men 14:17.00 +1:24.32 1:48.52 1:48.52 38th 2:07.06   2:07.06 32nd= 5:42.90       5:42.90 28th 2:43.72 2:43.72 35th 1:54.80 1:54.80 58th
33rd 174 Ehren Keidel   Expert 14:20.62 +1:27.94 2:00.80 2:00.80 126th 2:03.81   2:03.81 15th 5:49.98       5:49.98 40th 2:39.45 2:39.45 23rd 1:46.58 1:46.58 21st
34th 29 Levi Van Pan Huis   Elite Men 14:23.62 +1:30.94 1:45.19 1:45.19 17th 2:07.05   2:07.05 31st 5:45.67       5:45.67 32nd 2:51.71 2:51.71 70th 1:54.00 1:54.00 54th
35th 13 Jack Wright   Elite Men 14:23.88 +1:31.20 1:53.90 1:53.90 77th 2:05.32   2:05.32 22nd 5:41.27       5:41.27 24th 2:44.71 2:44.71 38th 1:58.68 1:58.68 78th
36th 26 Noah Davidson   Elite Men 14:24.15 +1:31.47 1:53.89 1:53.89 76th 2:04.75   2:04.75 18th= 5:59.78       5:59.78 60th 2:37.88 2:37.88 20th 1:47.85 1:47.85 28th
37th 153 Bergen O'Neill   Under 17 Men 14:24.91 +1:32.23 1:47.13 1:47.13 27th 2:10.09   2:10.09 42nd 5:49.18       5:49.18 35th 2:48.43 2:48.43 59th 1:50.08 1:50.08 39th
38th 103 Matt Donnelly   Masters 1/2 14:26.36 +1:33.68 1:48.40 1:48.40 35th 2:09.75   2:09.75 41st 5:54.05       5:54.05 47th 2:44.18 2:44.18 36th 1:49.98 1:49.98 36th=
39th 39 Alex Shadbolt   Elite Men 14:26.81 +1:34.13 1:53.35 1:53.35 73rd 2:12.00   2:12.00 53rd 5:42.55       5:42.55 26th 2:45.57 2:45.57 46th 1:53.34 1:53.34 53rd
40th 288 Shane Oravsky   Expert 14:27.09 +1:34.41 1:49.83 1:49.83 44th 2:05.60   2:05.60 23rd= 5:57.33       5:57.33 54th 2:45.15 2:45.15 42nd 1:49.18 1:49.18 34th
41st 53 Noah Starfield   Under 19 14:27.41 +1:34.73 1:50.13 1:50.13 46th= 2:08.25   2:08.25 38th 6:05.13       6:05.13 69th 2:36.70 2:36.70 18th 1:47.20 1:47.20 27th
42nd 3 Lisa Mathison   Elite Women 14:28.21 +1:35.53 1:48.06 1:48.06 34th 2:10.83   2:10.83 44th 5:45.19       5:45.19 30th 2:53.22 2:53.22 78th 1:50.91 1:50.91 42nd
43rd 155 Blake Johnstone   Under 17 Men 14:30.00 +1:37.32 1:45.83 1:45.83 21st 2:07.21   2:07.21 34th 5:53.78       5:53.78 46th 2:48.28 2:48.28 58th 1:54.90 1:54.90 59th
44th 18 Jules Fuller-Fontaine   Elite Men 14:30.60 +1:37.92 1:44.95 1:44.95 15th 2:11.90   2:11.90 52nd 6:02.29       6:02.29 65th= 2:44.85 2:44.85 39th 1:46.61 1:46.61 22nd
45th 216 Glen Pedley   Masters 3/4 14:31.13 +1:38.45 1:48.00 1:48.00 33rd 2:12.50   2:12.50 56th 5:49.78       5:49.78 38th 2:50.21 2:50.21 68th 1:50.64 1:50.64 41st
46th 115 Timothy McCullough   Masters 1/2 14:31.46 +1:38.78 1:47.33 1:47.33 29th= 2:13.12   2:13.12 60th 5:52.28       5:52.28 44th 2:47.50 2:47.50 56th 1:51.23 1:51.23 44th
47th 180 Caleb Mallyon   Expert 14:31.96 +1:39.28 1:52.72 1:52.72 69th= 2:10.93   2:10.93 46th 5:58.03       5:58.03 55th 2:41.73 2:41.73 30th 1:48.55 1:48.55 31st
48th 69 Alexander Flint   Under 19 14:32.87 +1:40.19 1:54.93 1:54.93 84th= 2:06.09   2:06.09 25th 5:49.50       5:49.50 36th= 2:45.35 2:45.35 43rd 1:57.00 1:57.00 69th
49th 60 Max Barnes   Under 19 14:33.23 +1:40.55 1:51.15 1:51.15 57th 2:16.02   2:16.02 77th 5:52.60       5:52.60 45th 2:40.96 2:40.96 26th 1:52.50 1:52.50 50th
50th 145 Willis Harman   Under 17 Men 14:33.82 +1:41.14 1:50.23 1:50.23 48th 2:11.25   2:11.25 48th 5:56.75       5:56.75 52nd 2:45.55 2:45.55 45th 1:50.04 1:50.04 38th
51st 236 Craig Van Haren   Masters 3/4 14:36.64 +1:43.96 1:49.27 1:49.27 42nd 2:11.41   2:11.41 49th 5:58.32       5:58.32 56th 2:48.66 2:48.66 60th 1:48.98 1:48.98 32nd
52nd 232 Rory Whitelaw   Masters 3/4 14:36.81 +1:44.13 1:50.37 1:50.37 52nd 2:10.29   2:10.29 43rd 5:55.48       5:55.48 50th 2:48.67 2:48.67 61st 1:52.00 1:52.00 45th
53rd 81 Sam Shillingford   Masters 1/2 14:39.67 +1:46.99 1:49.32 1:49.32 43rd 2:15.60   2:15.60 73rd 6:00.12       6:00.12 61st 2:41.38 2:41.38 29th 1:53.25 1:53.25 52nd
54th 190 William Raggett   Expert 14:42.40 +1:49.72 1:48.61 1:48.61 39th 2:14.61   2:14.61 67th 5:55.63       5:55.63 51st 2:47.80 2:47.80 57th 1:55.75 1:55.75 66th
55th 108 Nigel Heap   Masters 1/2 14:43.96 +1:51.28 1:47.68 1:47.68 31st 2:14.17   2:14.17 65th 5:58.87       5:58.87 58th= 2:51.17 2:51.17 69th 1:52.07 1:52.07 48th=
56th 234 Travis Whitmore   Masters 3/4 14:51.15 +1:58.47 1:58.37 1:58.37 108th 2:15.77   2:15.77 75th 5:51.51       5:51.51 42nd 2:50.10 2:50.10 66th 1:55.40 1:55.40 63rd
57th 186 Mitchell Hawley   Expert 14:51.88 +1:59.20 1:50.13 1:50.13 46th= 2:12.59   2:12.59 57th 5:58.87       5:58.87 58th= 2:55.16 2:55.16 84th 1:55.13 1:55.13 61st
58th 169 Kaydin Bath   Under 17 Men 14:54.19 +2:01.51 1:51.90 1:51.90 62nd 2:11.44   2:11.44 50th 6:11.88       6:11.88 82nd 2:46.92 2:46.92 52nd 1:52.05 1:52.05 46th
59th 160 Jaxon Reece   Under 17 Men 14:56.17 +2:03.49 1:50.27 1:50.27 50th 2:14.71   2:14.71 68th 6:09.00       6:09.00 76th 2:49.35 2:49.35 64th 1:52.84 1:52.84 51st
60th 57 Connor Aves   Under 19 14:56.44 +2:03.76 1:51.25 1:51.25 58th= 2:25.21   2:25.21 114th 6:06.90       6:06.90 71st 2:42.85 2:42.85 32nd 1:50.23 1:50.23 40th
61st 19 Kieran Vaughan   Elite Men 14:56.57 +2:03.89 2:00.11 2:00.11 117th 2:12.65   2:12.65 58th 5:49.94       5:49.94 39th 2:58.92 2:58.92 90th 1:54.95 1:54.95 60th
62nd 114 Michael Geale   Masters 1/2 14:56.76 +2:04.08 1:48.95 1:48.95 41st 2:41.75   2:41.75 157th 5:41.71       5:41.71 25th 2:49.75 2:49.75 65th 1:54.60 1:54.60 57th
63rd 152 Toby Foxall   Under 17 Men 14:58.48 +2:05.80 1:51.55 1:51.55 60th 2:22.44   2:22.44 101st 6:02.00       6:02.00 63rd 2:44.54 2:44.54 37th 1:57.95 1:57.95 74th
64th 179 Kasper Jaeger   Expert 14:58.70 +2:06.02 1:53.02 1:53.02 71st 2:13.48   2:13.48 62nd= 6:05.97       6:05.97 70th 2:45.50 2:45.50 44th 2:00.73 2:00.73 90th
65th 231 Joshua Bosschieter   Masters 3/4 15:00.38 +2:07.70 1:52.59 1:52.59 68th 2:17.40   2:17.40 82nd 5:58.60       5:58.60 57th 2:56.21 2:56.21 86th 1:55.58 1:55.58 65th
66th 106 Adam Aitken   Masters 1/2 15:00.53 +2:07.85 1:52.11 1:52.11 63rd 2:12.66   2:12.66 59th 6:04.56       6:04.56 68th 2:52.58 2:52.58 76th 1:58.62 1:58.62 77th
67th 86 Daniel Castillo   Masters 1/2 15:02.14 +2:09.46 1:51.03 1:51.03 56th 2:11.23   2:11.23 47th 6:08.62       6:08.62 75th 2:53.10 2:53.10 77th 1:58.16 1:58.16 76th
68th 138 Max Webb   Under 17 Men 15:02.21 +2:09.53 1:51.25 1:51.25 58th= 2:11.56   2:11.56 51st 6:15.43       6:15.43 91st 2:47.22 2:47.22 55th 1:56.75 1:56.75 68th
69th 99 Luke Turner   Masters 1/2 15:05.98 +2:13.30 1:52.72 1:52.72 69th= 2:10.85   2:10.85 45th 6:00.32       6:00.32 62nd 3:01.42 3:01.42 103rd 2:00.67 2:00.67 89th
70th 131 Marco Millar   Under 17 Men 15:07.48 +2:14.80 1:54.93 1:54.93 84th= 2:13.98   2:13.98 64th 6:15.30       6:15.30 90th 2:45.97 2:45.97 48th 1:57.30 1:57.30 70th
71st 235 Conrad Petzsch-Kunze   Masters 3/4 15:11.53 +2:18.85 1:55.25 1:55.25 88th 2:15.15   2:15.15 70th 6:13.72       6:13.72 86th 2:51.85 2:51.85 71st 1:55.56 1:55.56 64th
72nd 83 Gerard Lagana   Masters 1/2 15:12.35 +2:19.67 1:57.60 1:57.60 104th 2:19.29   2:19.29 86th 6:07.25       6:07.25 72nd 2:51.96 2:51.96 72nd 1:56.25 1:56.25 67th
73rd 226 Elton Golds   Masters 3/4 15:15.47 +2:22.79 1:56.23 1:56.23 93rd 2:13.48   2:13.48 62nd= 5:57.25       5:57.25 53rd 3:02.60 3:02.60 107th 2:05.91 2:05.91 108th
74th 143 Tarquin Ness   Under 17 Men 15:15.65 +2:22.97 1:54.97 1:54.97 86th 2:14.40   2:14.40 66th 6:23.33       6:23.33 102nd 2:44.88 2:44.88 40th 1:58.07 1:58.07 75th
75th 164 Flynn Bruce   Under 17 Men 15:19.16 +2:26.48 1:52.19 1:52.19 64th 2:16.13   2:16.13 78th 6:09.58       6:09.58 78th 2:59.33 2:59.33 94th 2:01.93 2:01.93 96th
76th 183 Brandon Venter   Expert 15:19.33 +2:26.65 1:53.23 1:53.23 72nd 2:15.37   2:15.37 71st 6:08.60       6:08.60 74th 3:07.70 3:07.70 121st 1:54.43 1:54.43 55th
77th 165 Nick Maxwell   Under 17 Men 15:19.51 +2:26.83 1:50.26 1:50.26 49th 2:26.58   2:26.58 119th 6:07.82       6:07.82 73rd 2:59.48 2:59.48 95th 1:55.37 1:55.37 62nd
78th 21 Aaron Hutton   Elite Men 15:20.39 +2:27.71 1:52.30 1:52.30 65th 2:20.47   2:20.47 94th 6:02.10       6:02.10 64th 3:00.55 3:00.55 99th 2:04.97 2:04.97 103rd
79th 12 Rhys Janetzki   Elite Men 15:20.54 +2:27.86 2:04.92 2:04.92 152nd 2:12.06   2:12.06 54th= 6:09.10       6:09.10 77th 2:52.43 2:52.43 75th 2:02.03 2:02.03 97th
80th 67 Sam Schooley   Under 19 15:23.29 +2:30.61 2:12.39 2:12.39 173rd 2:14.77   2:14.77 69th 6:02.29       6:02.29 65th= 2:56.31 2:56.31 87th 1:57.53 1:57.53 72nd
81st 93 Alec McJannett   Masters 1/2 15:24.58 +2:31.90 1:52.44 1:52.44 67th 2:19.40   2:19.40 87th 6:18.52       6:18.52 96th 2:54.54 2:54.54 83rd 1:59.68 1:59.68 87th
82nd 98 Timothy Kelly   Masters 1/2 15:24.70 +2:32.02 1:55.03 1:55.03 87th 2:17.15   2:17.15 81st 6:25.17       6:25.17 110th 2:46.25 2:46.25 50th 2:01.10 2:01.10 91st
83rd 58 Tjala Nguyen   Under 19 15:29.09 +2:36.41 1:51.60 1:51.60 61st 2:15.69   2:15.69 74th 6:17.67       6:17.67 94th 3:04.65 3:04.65 115th 1:59.48 1:59.48 85th
84th= 42 Brad Playne   Elite Men 15:29.80 +2:37.12 3:22.33 3:22.33 199th 2:04.33   2:04.33 16th 5:49.50       5:49.50 36th= 2:32.52 2:32.52 6th 1:41.12 1:41.12 4th
84th= 185 Cooper Angus   Expert 15:29.80 +2:37.12 1:53.60 1:53.60 74th 2:19.50   2:19.50 88th 6:14.59       6:14.59 88th 2:57.17 2:57.17 88th 2:04.94 2:04.94 102nd
86th 111 Brenden Webb   Masters 1/2 15:30.44 +2:37.76 1:54.27 1:54.27 80th 2:20.05   2:20.05 92nd 6:11.31       6:11.31 80th 3:05.98 3:05.98 119th 1:58.83 1:58.83 81st
87th 149 Michael Johnston   Under 17 Men 15:34.25 +2:41.57 1:57.43 1:57.43 102nd 2:22.25   2:22.25 100th 6:20.35       6:20.35 98th 2:47.14 2:47.14 54th 2:07.08 2:07.08 112th
88th 95 Matt Carruthers   Masters 1/2 15:34.74 +2:42.06 1:54.81 1:54.81 83rd 2:39.34   2:39.34 154th 6:11.20       6:11.20 79th 2:50.14 2:50.14 67th 1:59.25 1:59.25 83rd
89th 159 Euan Noble   Under 17 Men 15:34.89 +2:42.21 1:50.82 1:50.82 54th 2:28.48   2:28.48 124th 6:12.55       6:12.55 83rd 3:03.29 3:03.29 110th 1:59.75 1:59.75 88th
90th 230 Kane Lowe   Masters 3/4 15:35.97 +2:43.29 1:53.82 1:53.82 75th 2:25.25   2:25.25 115th 6:17.90       6:17.90 95th 3:00.27 3:00.27 98th 1:58.73 1:58.73 79th
91st 104 Roshin Sidhu   Masters 1/2 15:39.89 +2:47.21 1:50.06 1:50.06 45th 2:15.38   2:15.38 72nd 6:14.08       6:14.08 87th 3:06.60 3:06.60 120th 2:13.77 2:13.77 136th
92nd 127 Lachie O'Neill   Under 17 Men 15:40.24 +2:47.56 1:56.29 1:56.29 94th 2:16.95   2:16.95 79th 6:24.72       6:24.72 108th 2:46.98 2:46.98 53rd 2:15.30 2:15.30 143rd=
93rd 133 Logan Sullivan   Under 17 Men 15:40.52 +2:47.84 1:57.85 1:57.85 105th 2:25.75   2:25.75 117th 6:03.24       6:03.24 67th 2:58.15 2:58.15 89th 2:15.53 2:15.53 146th
94th 220 Darryl Meares   Masters 3/4 15:40.85 +2:48.17 1:57.40 1:57.40 101st 2:17.12   2:17.12 80th 6:27.32       6:27.32 115th 2:59.68 2:59.68 96th 1:59.33 1:59.33 84th
95th 105 Robbie Copley   Masters 1/2 15:43.71 +2:51.03 1:59.04 1:59.04 112th 2:18.19   2:18.19 83rd 6:28.77       6:28.77 118th 2:58.93 2:58.93 91st 1:58.78 1:58.78 80th
96th 8 Timothy Blackwell   Elite Men 15:44.37 +2:51.69 1:56.46 1:56.46 95th 2:19.55   2:19.55 89th 6:35.56       6:35.56 130th 2:55.47 2:55.47 85th 1:57.33 1:57.33 71st
97th 176 Owen Clark   Expert 15:46.51 +2:53.83 1:54.18 1:54.18 79th 2:19.75   2:19.75 90th 6:28.60       6:28.60 116th 2:53.88 2:53.88 80th 2:10.10 2:10.10 124th
98th 6 Elle de Nooyer   Elite Women 15:50.24 +2:57.56 1:57.07 1:57.07 99th 2:23.44   2:23.44 106th 6:23.70       6:23.70 103rd 2:59.30 2:59.30 93rd 2:06.73 2:06.73 111th
99th 90 Aaron Cairns   Masters 1/2 15:52.65 +2:59.97 2:00.53 2:00.53 124th 2:25.13   2:25.13 113th 6:26.76       6:26.76 112th 2:59.00 2:59.00 92nd 2:01.23 2:01.23 92nd
100th 233 Scott White   Masters 3/4 15:53.07 +3:00.39 1:57.05 1:57.05 98th 2:24.03   2:24.03 108th 6:12.76       6:12.76 84th 3:15.21 3:15.21 132nd 2:04.02 2:04.02 101st
101st 146 Jake Gregory   Under 17 Men 15:54.22 +3:01.54 2:01.18 2:01.18 128th 2:23.45   2:23.45 107th 6:23.20       6:23.20 101st 3:01.27 3:01.27 101st 2:05.12 2:05.12 104th
102nd 218 Ryan Modra   Masters 3/4 15:55.22 +3:02.54 1:56.83 1:56.83 96th 2:20.30   2:20.30 93rd 6:14.96       6:14.96 89th 3:03.64 3:03.64 111th 2:19.49 2:19.49 156th
103rd 140 Harry Dyer   Under 17 Men 15:56.91 +3:04.23 2:00.35 2:00.35 122nd 2:19.85   2:19.85 91st 6:38.68       6:38.68 134th 2:54.33 2:54.33 82nd 2:03.70 2:03.70 99th
104th 70 Markus Zuegg   Under 19 15:58.51 +3:05.83 1:55.52 1:55.52 89th 2:19.10   2:19.10 85th 6:24.60       6:24.60 107th 3:20.14 3:20.14 142nd 1:59.15 1:59.15 82nd
105th 166 Jack Fenwick   Under 17 Men 15:58.62 +3:05.94 1:59.50 1:59.50 115th 2:21.21   2:21.21 97th 6:26.77       6:26.77 113th 3:09.88 3:09.88 124th 2:01.26 2:01.26 93rd
106th 221 John Critchley   Masters 3/4 15:58.72 +3:06.04 1:56.03 1:56.03 91st 2:23.10   2:23.10 104th 6:35.08       6:35.08 127th 2:52.07 2:52.07 74th 2:12.44 2:12.44 131st
107th 73 Cade Barrientos   Under 19 16:01.52 +3:08.84 1:54.68 1:54.68 82nd 2:18.54   2:18.54 84th 6:29.55       6:29.55 121st 3:13.05 3:13.05 126th 2:05.70 2:05.70 107th
108th 96 Cameron Tomlinson   Masters 1/2 16:03.68 +3:11.00 1:57.55 1:57.55 103rd 2:24.16   2:24.16 109th 6:53.63       6:53.63 155th 2:48.80 2:48.80 62nd 1:59.54 1:59.54 86th
109th 181 Kade Wise   Expert 16:03.89 +3:11.21 1:54.02 1:54.02 78th 2:24.20   2:24.20 110th 6:35.10       6:35.10 128th 3:02.66 3:02.66 108th 2:07.91 2:07.91 115th
110th 132 Hamish Eleison   Under 17 Men 16:06.73 +3:14.05 1:58.97 1:58.97 111th 2:32.18   2:32.18 137th 6:19.06       6:19.06 97th 3:01.60 3:01.60 104th 2:14.92 2:14.92 141st
111th 2 Catherine O'Neill   Elite Women 16:08.23 +3:15.55 2:01.59 2:01.59 131st 2:22.74   2:22.74 103rd 6:36.33       6:36.33 132nd 3:03.65 3:03.65 112th 2:03.92 2:03.92 100th
112th 214 Sam Beck   Masters 3/4 16:08.71 +3:16.03 2:03.66 2:03.66 142nd 2:20.57   2:20.57 95th 6:39.83       6:39.83 136th 3:02.83 3:02.83 109th 2:01.82 2:01.82 95th
113th 175 Zach Watson   Expert 16:09.83 +3:17.15 2:04.97 2:04.97 153rd 2:21.52   2:21.52 98th 6:40.55       6:40.55 137th 3:01.30 3:01.30 102nd 2:01.49 2:01.49 94th
114th 126 Tristan Ardetti   Under 17 Men 16:11.81 +3:19.13 1:56.11 1:56.11 92nd 2:54.90   2:54.90 177th 6:24.43       6:24.43 106th 3:01.90 3:01.90 106th 1:54.47 1:54.47 56th
115th 200 Craig Isaacs   50+ 16:14.19 +3:21.51 1:58.50 1:58.50 109th 2:25.70   2:25.70 116th 6:32.16       6:32.16 124th 3:09.28 3:09.28 122nd 2:08.55 2:08.55 117th
116th 110 Dylan Lister   Masters 1/2 16:20.09 +3:27.41 2:00.47 2:00.47 123rd 2:24.29   2:24.29 111th 6:28.73       6:28.73 117th 3:16.52 3:16.52 133rd 2:10.08 2:10.08 123rd
117th 1 Annelie Marquardt   Elite Women 16:23.29 +3:30.61 2:05.20 2:05.20 156th 2:28.79   2:28.79 128th 6:39.08       6:39.08 135th 3:03.83 3:03.83 113th 2:06.39 2:06.39 109th
118th 189 Brandon Kent   Expert 16:24.55 +3:31.87 1:56.94 1:56.94 97th 2:28.66   2:28.66 126th 6:23.72       6:23.72 104th 3:25.61 3:25.61 150th 2:09.62 2:09.62 120th
119th 213 Steve Purcell   Masters 3/4 16:24.75 +3:32.07 2:12.20 2:12.20 172nd 2:55.25   2:55.25 178th 6:17.13       6:17.13 93rd 2:53.67 2:53.67 79th 2:06.50 2:06.50 110th
120th 61 Finn OGrady   Under 19 16:28.70 +3:36.02 2:12.64 2:12.64 174th 2:31.30   2:31.30 134th 6:26.86       6:26.86 114th 3:10.27 3:10.27 125th 2:07.63 2:07.63 114th
121st 177 Jonathan Hewett   Expert 16:30.34 +3:37.66 2:06.05 2:06.05 158th 2:26.43   2:26.43 118th 6:43.35       6:43.35 141st 3:01.11 3:01.11 100th 2:13.40 2:13.40 134th
122nd 229 Robert Arrol   Masters 3/4 16:30.65 +3:37.97 2:17.60 2:17.60 184th 2:21.15   2:21.15 96th 6:44.85       6:44.85 144th 3:01.70 3:01.70 105th 2:05.35 2:05.35 106th
123rd 193 Jordan Cronin   Expert 16:31.02 +3:38.34 2:02.10 2:02.10 135th 2:28.78   2:28.78 127th 6:32.69       6:32.69 125th 3:19.18 3:19.18 139th 2:08.27 2:08.27 116th
124th 63 Ethan Quirke   Under 19 16:31.06 +3:38.38 2:00.33 2:00.33 121st 2:33.83   2:33.83 141st 6:16.28       6:16.28 92nd 3:19.71 3:19.71 140th 2:20.91 2:20.91 160th
125th 91 Michael Young   Masters 1/2 16:31.29 +3:38.61 2:00.28 2:00.28 120th 2:32.15   2:32.15 136th 6:41.10       6:41.10 138th 3:05.08 3:05.08 116th 2:12.68 2:12.68 133rd
126th 82 Nick Muggeridge   Masters 1/2 16:32.00 +3:39.32 2:04.25 2:04.25 146th 2:29.03   2:29.03 131st 6:45.84       6:45.84 146th 3:05.71 3:05.71 118th 2:07.17 2:07.17 113th
127th 125 Eli Cookman   Under 17 Men 16:32.19 +3:39.51 1:55.82 1:55.82 90th 2:42.62   2:42.62 159th 6:29.28       6:29.28 120th 3:20.92 3:20.92 144th 2:03.55 2:03.55 98th
128th 121 Julie Hadzic   Masters 3/4 Women 16:32.67 +3:39.99 2:00.20 2:00.20 118th 2:34.15   2:34.15 142nd 6:26.48       6:26.48 111th 3:20.24 3:20.24 143rd 2:11.60 2:11.60 129th
129th 204 Robert (Doug) Milne   50+ 16:33.89 +3:41.21 1:59.08 1:59.08 113th 2:32.59   2:32.59 139th 6:36.65       6:36.65 133rd 3:13.47 3:13.47 127th 2:12.10 2:12.10 130th
130th 163 Ben Wenck   Under 17 Men 16:34.80 +3:42.12 1:57.19 1:57.19 100th 2:26.59   2:26.59 120th 6:30.17       6:30.17 122nd 3:21.58 3:21.58 145th 2:19.27 2:19.27 154th
131st 158 Elliot Pavlides   Under 17 Men 16:38.33 +3:45.65 2:03.42 2:03.42 141st 2:35.12   2:35.12 144th 6:43.75       6:43.75 143rd 3:05.21 3:05.21 117th 2:10.83 2:10.83 126th
132nd 217 Marc Ellwood   Masters 3/4 16:41.88 +3:49.20 2:09.13 2:09.13 164th 2:32.30   2:32.30 138th 6:45.30       6:45.30 145th 2:59.90 2:59.90 97th 2:15.25 2:15.25 142nd
133rd 154 Isaac Burke   Under 17 Men 16:48.89 +3:56.21 2:02.40 2:02.40 137th 2:28.22   2:28.22 122nd 6:34.24       6:34.24 126th 3:29.93 3:29.93 153rd 2:14.10 2:14.10 138th
134th 157 Mitchell Morris   Under 17 Men 16:49.35 +3:56.67 1:58.21 1:58.21 106th 2:16.00   2:16.00 76th 5:54.35       5:54.35 49th 4:42.87 4:42.87 194th 1:57.92 1:57.92 73rd
135th 194 Jackson Smaill   Expert 16:51.58 +3:58.90 1:58.30 1:58.30 107th 2:28.60   2:28.60 125th 6:55.86       6:55.86 157th 3:19.03 3:19.03 138th 2:09.79 2:09.79 121st
136th 211 Barney Glass   Ebike 16:52.08 +3:59.40 2:02.15 2:02.15 136th 2:41.25   2:41.25 156th 6:20.80       6:20.80 99th 3:27.25 3:27.25 151st 2:20.63 2:20.63 159th
137th 66 Clancy Kelly   Under 19 16:54.14 +4:01.46 2:02.05 2:02.05 134th 2:37.75   2:37.75 149th 6:42.29       6:42.29 139th 3:16.75 3:16.75 134th 2:15.30 2:15.30 143rd=
138th 37 Peter Hunt   Masters 1/2 16:54.19 +4:01.51 1:54.60 1:54.60 81st 2:31.66   2:31.66 135th 6:31.33       6:31.33 123rd 3:30.46 3:30.46 154th 2:26.14 2:26.14 169th
139th 201 Wayne Van Tiggelen   50+ 16:54.60 +4:01.92 2:01.85 2:01.85 132nd 2:27.48   2:27.48 121st 6:29.08       6:29.08 119th 3:25.39 3:25.39 149th 2:30.80 2:30.80 176th
140th 113 Brendan Kovarik   Masters 1/2 16:55.30 +4:02.62 2:00.25 2:00.25 119th 2:28.80   2:28.80 129th 7:06.77       7:06.77 165th 3:09.50 3:09.50 123rd 2:09.98 2:09.98 122nd
141st 50 Joshua Stevenson   Under 19 16:55.83 +4:03.15 2:01.03 2:01.03 127th 2:30.19   2:30.19 132nd 6:51.10       6:51.10 149th 3:14.69 3:14.69 129th 2:18.82 2:18.82 152nd
142nd 38 Lachie Stevens   Elite Men 16:58.54 +4:05.86 1:48.50 1:48.50 37th 2:06.75   2:06.75 28th 7:38.36       7:38.36 184th 2:54.04 2:54.04 81st 2:30.89 2:30.89 177th
143rd 56 Zachary Foix Meyers   Under 19 17:04.66 +4:11.98 2:06.28 2:06.28 159th 2:38.10   2:38.10 150th 6:42.41       6:42.41 140th 3:17.80 3:17.80 137th 2:20.07 2:20.07 157th
144th 147 Lachlan Gross   Under 17 Men 17:09.49 +4:16.81 2:24.37 2:24.37 192nd 2:25.04   2:25.04 112th 6:56.50       6:56.50 159th 3:14.38 3:14.38 128th 2:09.20 2:09.20 119th
145th 128 Christian Pedrina   Under 17 Men 17:11.10 +4:18.42 2:03.73 2:03.73 143rd 2:35.88   2:35.88 145th 6:52.35       6:52.35 153rd 3:23.20 3:23.20 148th 2:15.94 2:15.94 147th
146th 134 Tom Ford   Under 17 Men 17:11.52 +4:18.84 2:33.78 2:33.78 195th 2:46.07   2:46.07 164th 6:21.93       6:21.93 100th 3:15.08 3:15.08 131st 2:14.66 2:14.66 139th
147th 198 Wayne Tamai   50+ 17:13.46 +4:20.78 2:10.68 2:10.68 167th 2:42.26   2:42.26 158th 6:24.20       6:24.20 105th 3:32.17 3:32.17 157th 2:24.15 2:24.15 168th
148th 112 Jesse Lawrence   Masters 1/2 17:14.26 +4:21.58 2:02.69 2:02.69 138th 2:33.75   2:33.75 140th 7:04.92       7:04.92 162nd 3:22.78 3:22.78 146th 2:10.12 2:10.12 125th
149th 171 Jason Georgali   Under 17 Men 17:16.29 +4:23.61 2:04.10 2:04.10 145th 2:23.19   2:23.19 105th 7:08.70       7:08.70 167th 3:31.65 3:31.65 156th 2:08.65 2:08.65 118th
150th 89 Andrew Pringle   Masters 1/2 17:19.52 +4:26.84 2:01.95 2:01.95 133rd 2:39.12   2:39.12 153rd 6:35.25       6:35.25 129th 3:50.63 3:50.63 176th 2:12.57 2:12.57 132nd
151st 188 Riki Lamont   Expert 17:19.54 +4:26.86 2:04.69 2:04.69 151st 2:39.00   2:39.00 152nd 7:05.34       7:05.34 163rd 3:16.98 3:16.98 136th 2:13.53 2:13.53 135th
152nd 170 Jak Brewster   Under 17 Men 17:24.17 +4:31.49 1:58.65 1:58.65 110th 2:44.78   2:44.78 163rd 7:25.09       7:25.09 181st 3:04.43 3:04.43 114th 2:11.22 2:11.22 128th
153rd 162 Thomas Harnisch   Under 17 Men 17:27.07 +4:34.39 2:03.10 2:03.10 140th 2:37.48   2:37.48 148th 7:01.82       7:01.82 161st 3:27.44 3:27.44 152nd 2:17.23 2:17.23 149th
154th 84 Steve Braun   Masters 1/2 17:31.68 +4:39.00 2:15.75 2:15.75 180th 2:35.04   2:35.04 143rd 7:07.22       7:07.22 166th 3:16.82 3:16.82 135th 2:16.85 2:16.85 148th
155th 118 Lachlan Ryan   Masters 1/2 17:38.08 +4:45.40 2:03.00 2:03.00 139th 2:28.92   2:28.92 130th 6:49.91       6:49.91 148th 4:05.13 4:05.13 182nd 2:11.12 2:11.12 127th
156th 195 Michael Webb   Expert 17:40.93 +4:48.25 2:17.53 2:17.53 183rd 2:36.55   2:36.55 146th 6:52.03       6:52.03 152nd 3:33.00 3:33.00 158th 2:21.82 2:21.82 162nd
157th 120 Michelle Gane   Masters 3/4 Women 17:46.55 +4:53.87 2:11.40 2:11.40 170th 2:40.13   2:40.13 155th 6:47.87       6:47.87 147th 3:44.39 3:44.39 172nd 2:22.76 2:22.76 165th
158th 178 Josh Davis   Expert 17:47.56 +4:54.88 2:06.50 2:06.50 160th 2:30.80   2:30.80 133rd 7:31.86       7:31.86 182nd 3:23.05 3:23.05 147th 2:15.35 2:15.35 145th
159th 17 Harry Rodgers   Elite Men 17:49.11 +4:56.43 2:05.97 2:05.97 157th 2:38.81   2:38.81 151st 6:56.36       6:56.36 158th 3:46.08 3:46.08 173rd 2:21.89 2:21.89 163rd
160th 78 Ashley Watling   Masters 1/2 Women 17:50.19 +4:57.51 2:09.83 2:09.83 166th 2:47.63   2:47.63 165th 6:43.63       6:43.63 142nd 3:39.56 3:39.56 163rd 2:29.54 2:29.54 174th
161st 72 Hayden Rowe   Under 19 17:51.55 +4:58.87 2:57.48 2:57.48 198th 2:36.87   2:36.87 147th 6:11.69       6:11.69 81st 3:50.75 3:50.75 177th 2:14.76 2:14.76 140th
162nd 139 Hayden Rogers   Under 17 Men 17:52.07 +4:59.39 2:04.45 2:04.45 147th= 2:54.35   2:54.35 175th 7:13.77       7:13.77 172nd 3:20.10 3:20.10 141st 2:19.40 2:19.40 155th
163rd 88 Craig Turner   Masters 1/2 17:59.83 +5:07.15 2:13.38 2:13.38 175th 2:48.07   2:48.07 166th 6:51.30       6:51.30 150th 3:40.72 3:40.72 167th 2:26.36 2:26.36 170th
164th 100 Sam Ball   Masters 1/2 18:00.17 +5:07.49 2:18.48 2:18.48 185th 2:51.80   2:51.80 173rd 7:11.12       7:11.12 169th 3:14.79 3:14.79 130th 2:23.98 2:23.98 166th
165th 48 Isabella Lemond   Under 19 Women 18:00.61 +5:07.93 2:05.03 2:05.03 155th 3:03.83   3:03.83 186th 6:51.52       6:51.52 151st 3:39.73 3:39.73 165th 2:20.50 2:20.50 158th
166th 148 Vaughan Elleman   Under 17 Men 18:01.41 +5:08.73 2:00.57 2:00.57 125th 2:43.24   2:43.24 160th 7:19.20       7:19.20 175th 3:31.24 3:31.24 155th 2:27.16 2:27.16 171st
167th 71 Kyle Jackson   Under 19 18:05.82 +5:13.14 2:38.02 2:38.02 197th 2:44.52   2:44.52 162nd 6:53.98       6:53.98 156th 3:35.50 3:35.50 161st 2:13.80 2:13.80 137th
168th 225 Eric Lemond   Masters 3/4 18:15.03 +5:22.35 2:09.03 2:09.03 163rd 2:49.73   2:49.73 169th 7:06.37       7:06.37 164th 3:42.40 3:42.40 170th 2:27.50 2:27.50 173rd
169th 202 Paul Brennan   50+ 18:17.57 +5:24.89 2:08.43 2:08.43 162nd 2:48.42   2:48.42 167th 7:12.10       7:12.10 170th 3:41.28 3:41.28 168th 2:27.34 2:27.34 172nd
170th 167 Joshua Gooch   Under 17 Men 18:19.23 +5:26.55 2:05.00 2:05.00 154th 2:50.46   2:50.46 171st 6:52.77       6:52.77 154th 4:13.53 4:13.53 185th 2:17.47 2:17.47 150th
171st 97 Christian Schaffer   Masters 1/2 18:20.95 +5:28.27 2:04.46 2:04.46 149th 2:58.36   2:58.36 183rd 7:21.65       7:21.65 178th 3:34.35 3:34.35 160th 2:22.13 2:22.13 164th
172nd 228 Craig Collins   Masters 3/4 18:28.04 +5:35.36 2:04.45 2:04.45 147th= 2:56.85   2:56.85 181st 6:57.86       6:57.86 160th 3:43.00 3:43.00 171st 2:45.88 2:45.88 186th
173rd 215 Shane Brady   Masters 3/4 18:32.51 +5:39.83 2:03.77 2:03.77 144th 2:28.35   2:28.35 123rd 6:36.30       6:36.30 131st 5:18.76 5:18.76 197th 2:05.33 2:05.33 105th
174th 172 Doug Chapman   Under 17 Men 18:40.21 +5:47.53 2:07.05 2:07.05 161st 2:54.55   2:54.55 176th 7:20.00       7:20.00 177th 3:59.51 3:59.51 179th 2:19.10 2:19.10 153rd
175th 123 Connie Silvestri   Masters 3/4 Women 18:42.74 +5:50.06 2:11.30 2:11.30 169th 3:03.91   3:03.91 187th 7:09.25       7:09.25 168th 3:46.48 3:46.48 174th 2:31.80 2:31.80 178th
176th 87 Adam Osborne   Masters 1/2 18:53.07 +6:00.39 2:15.33 2:15.33 177th 2:54.17   2:54.17 174th 7:40.57       7:40.57 186th 3:38.97 3:38.97 162nd 2:24.03 2:24.03 167th
177th 85 Johnny Beck   Masters 1/2 18:53.87 +6:01.19 1:46.48 1:46.48 22nd 2:22.65   2:22.65 102nd 6:13.56       6:13.56 85th 2:52.03 2:52.03 73rd 5:39.15 5:39.15 197th
178th 203 Adrian Nelson   50+ 19:09.82 +6:17.14 2:09.21 2:09.21 165th 2:50.28   2:50.28 170th 7:14.57       7:14.57 173rd 4:18.00 4:18.00 188th 2:37.76 2:37.76 181st
179th 92 Ashley Skyring   Masters 1/2 19:16.00 +6:23.32 2:17.44 2:17.44 182nd 3:01.42   3:01.42 185th 7:22.55       7:22.55 179th 4:04.43 4:04.43 181st 2:30.16 2:30.16 175th
180th 79 Rebecca Poole   Masters 1/2 Women 19:16.11 +6:23.43 2:20.35 2:20.35 188th 3:04.08   3:04.08 188th 7:19.75       7:19.75 176th 3:41.78 3:41.78 169th 2:50.15 2:50.15 187th
181st 205 Blair Schooley   50+ 19:34.62 +6:41.94 2:11.18 2:11.18 168th 3:01.06   3:01.06 184th 7:16.53       7:16.53 174th 4:23.40 4:23.40 191st 2:42.45 2:42.45 185th
182nd 102 Adam Milonas   Masters 1/2 19:36.40 +6:43.72 2:15.52 2:15.52 179th 3:12.51   3:12.51 190th 7:13.12       7:13.12 171st 4:00.85 4:00.85 180th 2:54.40 2:54.40 191st
183rd 119 Fiona Langfeldt   Masters 3/4 Women 19:41.53 +6:48.85 2:13.86 2:13.86 176th 2:55.85   2:55.85 180th 7:38.94       7:38.94 185th 4:14.31 4:14.31 186th 2:38.57 2:38.57 183rd
184th 129 Andrew Cleland   Under 17 Men 19:51.18 +6:58.50 2:22.17 2:22.17 190th 2:55.57   2:55.57 179th 8:03.11       8:03.11 191st 3:50.43 3:50.43 175th 2:39.90 2:39.90 184th
185th 122 Leanne Colthup   Masters 3/4 Women 20:07.06 +7:14.38 2:15.39 2:15.39 178th 2:51.68   2:51.68 172nd 8:11.09       8:11.09 193rd 4:11.00 4:11.00 183rd 2:37.90 2:37.90 182nd
186th 151 Lewis Bellamywells   Under 17 Men 20:46.82 +7:54.14 2:18.78 2:18.78 186th 3:45.27   3:45.27 196th 7:37.79       7:37.79 183rd 4:12.50 4:12.50 184th 2:52.48 2:52.48 188th
187th 49 Kiana Botfield   Under 19 Women 20:51.83 +7:59.15 2:15.97 2:15.97 181st 3:18.15   3:18.15 192nd 7:49.21       7:49.21 187th 4:34.19 4:34.19 193rd 2:54.31 2:54.31 190th
188th 199 Phil Sellers   50+ 20:54.60 +8:01.92 2:22.02 2:22.02 189th 3:21.33   3:21.33 193rd 7:54.65       7:54.65 189th 4:14.88 4:14.88 187th 3:01.72 3:01.72 193rd
189th 196 Jane McDonald   50+ Women 21:39.64 +8:46.96 2:12.00 2:12.00 171st 2:57.69   2:57.69 182nd 7:24.10       7:24.10 180th 4:20.33 4:20.33 189th 4:45.52 4:45.52 196th
190th 173 Imogen J A Loft   Expert Women 21:40.55 +8:47.87 2:28.17 2:28.17 194th 3:31.63   3:31.63 194th 8:23.10       8:23.10 196th 4:22.18 4:22.18 190th 2:55.47 2:55.47 192nd
191st 197 Wade Singleton   50+ 21:54.21 +9:01.53 2:27.05 2:27.05 193rd 3:17.55   3:17.55 191st 8:20.58       8:20.58 194th 4:33.15 4:33.15 192nd 3:15.88 3:15.88 194th
192nd 168 Tim Sidey   Under 17 Men 22:14.44 +9:21.76 2:22.90 2:22.90 191st 3:38.90   3:38.90 195th 7:55.20       7:55.20 190th 5:41.01 5:41.01 198th 2:36.43 2:36.43 180th
193rd 80 Steve Blackaby   Masters 1/2 22:45.24 +9:52.56 2:19.98 2:19.98 187th 3:50.00   3:50.00 197th 8:21.40       8:21.40 195th 4:57.87 4:57.87 196th 3:15.99 3:15.99 195th
194th 141 Alexander Zundel   Under 17 Men 24:57.25 +12:04.57 1:59.30 1:59.30 114th 7:45.40   7:45.40 198th 6:24.82       6:24.82 109th 6:26.57 6:26.57 199th 2:21.16 2:21.16 161st
195th 116 Ori Zacher   Masters 1/2 48:45.29 +35:52.61 2:04.68 2:04.68 150th 2:49.55   2:49.55 168th 37:23.12       37:23.12 199th 3:52.06 3:52.06 178th 2:35.88 2:35.88 179th
  135 Thomas McKenzie   Under 17 Men DNF                 8:09.58       8:09.58 192nd 3:34.26 3:34.26 159th 2:53.50 2:53.50 189th
  94 Ben Cox   Masters 1/2 DNF   2:01.53 2:01.53 130th 2:43.42   2:43.42 161st             3:39.79 3:39.79 166th 2:18.53 2:18.53 151st
  224 Jason Young   Masters 3/4 DNF                 10:02.30 9:22.33 9:27.27 9:03.75 9:03.75 197th            
  182 Nick Hender   Expert DNF   1:50.45 1:50.45 53rd 2:22.10   2:22.10 99th                        
  191 Harry Phillips   Expert DNF                 7:52.75       7:52.75 188th            
  68 Zeke Deacon   Under 19 DNF                             4:52.58 4:52.58 195th      
  51 Cooper Clarke   Under 19 DNF   1:59.86 1:59.86 116th 3:07.61   3:07.61 189th             3:39.69 3:39.69 164th      
  55 Samuel Sevostjanov   Under 19 DNF   2:34.14 2:34.14 196th         12:29.89       12:29.89 198th       7:05.30 7:05.30 198th

Queensland Enduro Serie U 15

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best DH2 Run 1 DH2 Best Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best
1st 257 Nicholas Nelson   Under 15 Men 12:27.42   2:07.15 2:07.15 1st 5:40.77 5:40.77 1st 1:48.16 1:48.16 1st 2:51.34 2:51.34 6th
2nd 237 Carter Sloan   Under 15 Men 13:00.83 +0:33.41 2:13.00 2:13.00 3rd 6:01.88 6:01.88 3rd 2:00.10 2:00.10 6th 2:45.85 2:45.85 2nd
3rd 247 Cassidy Lamb   Under 15 Men 13:00.86 +0:33.44 2:13.17 2:13.17 4th 6:07.97 6:07.97 6th 1:53.18 1:53.18 3rd 2:46.54 2:46.54 4th
4th 262 Harper O'Donnell   Under 15 Men 13:04.39 +0:36.97 2:16.15 2:16.15 6th 6:09.90 6:09.90 7th 1:52.00 1:52.00 2nd 2:46.34 2:46.34 3rd
5th 252 Mitchell Pratt   Under 15 Men 13:04.63 +0:37.21 2:18.89 2:18.89 7th 6:06.63 6:06.63 5th 1:55.60 1:55.60 4th 2:43.51 2:43.51 1st
6th 244 Aaron Macmillan   Under 15 Men 13:26.81 +0:59.39 2:29.14 2:29.14 14th 6:05.48 6:05.48 4th 2:00.69 2:00.69 7th 2:51.50 2:51.50 7th
7th 239 Oscar Murchison   Under 15 Men 13:47.74 +1:20.32 2:15.77 2:15.77 5th 6:27.15 6:27.15 10th 2:15.63 2:15.63 20th 2:49.19 2:49.19 5th
8th 271 Tobi Edwards   Under 15 Men 13:50.94 +1:23.52 2:23.48 2:23.48 11th 6:18.47 6:18.47 8th 2:07.04 2:07.04 10th 3:01.95 3:01.95 9th
9th 280 Bailey Mills   Under 15 Men 14:02.21 +1:34.79 2:22.40 2:22.40 9th 6:37.09 6:37.09 14th 2:06.15 2:06.15 9th 2:56.57 2:56.57 8th
10th 240 Corey Jopson   Under 15 Men 14:06.55 +1:39.13 2:19.56 2:19.56 8th 6:34.57 6:34.57 13th 1:56.14 1:56.14 5th 3:16.28 3:16.28 17th
11th 255 Liam Brennan   Under 15 Men 14:14.81 +1:47.39 2:22.53 2:22.53 10th 6:43.50 6:43.50 15th 2:00.71 2:00.71 8th 3:08.07 3:08.07 13th
12th 256 Lincon Botfield   Under 15 Men 14:16.66 +1:49.24 2:26.11 2:26.11 13th 6:28.25 6:28.25 11th 2:10.25 2:10.25 15th 3:12.05 3:12.05 14th
13th 20 Jaiden Ward   Under 15 Men 14:23.73 +1:56.31 2:25.13 2:25.13 12th 6:28.40 6:28.40 12th 2:10.20 2:10.20 14th 3:20.00 3:20.00 20th
14th 254 Ryan Argent   Under 15 Men 14:35.77 +2:08.35 2:55.04 2:55.04 27th 6:23.28 6:23.28 9th 2:13.30 2:13.30 17th 3:04.15 3:04.15 10th
15th 267 Nathan Drescher   Under 15 Men 14:52.46 +2:25.04 2:32.55 2:32.55 18th 6:47.50 6:47.50 16th 2:11.80 2:11.80 16th 3:20.61 3:20.61 21st
16th 242 Max Hughes   Under 15 Men 14:53.92 +2:26.50 2:30.20 2:30.20 15th 7:02.33 7:02.33 23rd 2:16.70 2:16.70 23rd 3:04.69 3:04.69 11th
17th 241 Zac Blake   Under 15 Men 14:54.02 +2:26.60 2:41.45 2:41.45 22nd 6:58.45 6:58.45 20th 2:08.60 2:08.60 11th 3:05.52 3:05.52 12th
18th 250 James Pugh   Under 15 Men 14:54.56 +2:27.14 2:35.29 2:35.29 19th 6:49.93 6:49.93 17th 2:10.18 2:10.18 13th 3:19.16 3:19.16 18th
19th 206 Sacha Mills   Under 15 Women 15:09.21 +2:41.79 2:37.50 2:37.50 20th 7:04.13 7:04.13 24th 2:15.33 2:15.33 19th 3:12.25 3:12.25 15th
20th 264 Lachlan Sharp   Under 15 Men 15:18.50 +2:51.08 2:42.46 2:42.46 23rd 6:54.50 6:54.50 18th 2:21.66 2:21.66 26th 3:19.88 3:19.88 19th
21st 251 Rory Whittaker   Under 15 Men 15:30.52 +3:03.10 2:31.27 2:31.27 16th 7:35.27 7:35.27 27th 2:09.60 2:09.60 12th 3:14.38 3:14.38 16th
22nd 253 Sam Strotton   Under 15 Men 15:37.50 +3:10.08 2:42.81 2:42.81 24th 7:00.00 7:00.00 22nd 2:16.03 2:16.03 21st 3:38.66 3:38.66 23rd
23rd 266 James Aitken   Under 15 Men 15:43.19 +3:15.77 2:40.75 2:40.75 21st 6:55.59 6:55.59 19th 2:31.85 2:31.85 28th 3:35.00 3:35.00 22nd
24th 238 Allick Tierney   Under 15 Men 16:23.68 +3:56.26 2:45.92 2:45.92 25th 7:31.08 7:31.08 26th 2:20.33 2:20.33 24th 3:46.35 3:46.35 25th
25th 263 Nate Matulick   Under 15 Men 16:48.49 +4:21.07 2:56.93 2:56.93 28th 7:45.33 7:45.33 30th 2:15.11 2:15.11 18th 3:51.12 3:51.12 27th
26th 258 Ashton Johnson   Under 15 Men 17:55.28 +5:27.86 2:48.21 2:48.21 26th 8:55.31 8:55.31 35th 2:23.73 2:23.73 27th 3:48.03 3:48.03 26th
27th 207 Charli Guy   Under 15 Women 18:07.46 +5:40.04 3:24.69 3:24.69 32nd 7:37.01 7:37.01 28th 2:51.20 2:51.20 30th 4:14.56 4:14.56 30th
28th 270 Declan Else   Under 15 Men 18:14.40 +5:46.98 3:32.90 3:32.90 34th 7:22.45 7:22.45 25th 2:57.38 2:57.38 31st 4:21.67 4:21.67 31st
29th 243 Jack Silvestri   Under 15 Men 18:56.77 +6:29.35 3:25.34 3:25.34 33rd 7:59.58 7:59.58 33rd 3:20.81 3:20.81 32nd 4:11.04 4:11.04 28th
30th 208 Oceana Christoforidis   Under 15 Women 29:59.35 +17:31.93 5:04.55 5:04.55 35th 10:05.30 10:05.30 36th 6:35.20 6:35.20 33rd 8:14.30 8:14.30 32nd
  265 Jakson Guy   Under 15 Men DNF         12:13.48 12:13.48 37th            
  268 Spencer Rainbird   Under 15 Men DNF   3:15.81 3:15.81 30th 8:21.28 8:21.28 34th            
  261 Austin Gregory   Under 15 Men DNF   2:10.16 2:10.16 2nd 5:56.60 5:56.60 2nd 2:21.07 2:21.07 25th      
  249 Andrew Van Breda   Under 15 Men DNF   2:32.28 2:32.28 17th                  
  260 Joseph lindsay   Under 15 Men DNF         7:39.22 7:39.22 29th 2:49.78 2:49.78 29th      
  245 Nate de Nooyer   Under 15 Men DNF   3:03.67 3:03.67 29th 7:47.80 7:47.80 31st       3:42.05 3:42.05 24th
  259 Jack Love   Under 15 Men DNF         6:59.77 6:59.77 21st 2:16.69 2:16.69 22nd      
  246 Jamie Sellers   Under 15 Men DNF   3:17.13 3:17.13 31st 7:54.47 7:54.47 32nd       4:11.27 4:11.27 29th

Queensland Enduro Serie U13

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Riccos DH3 Run 1 Riccos DH3 Best Rodneys Run 1 Rodneys Best Enduropedia Run 1 Enduropedia Best
1st 281 Rhys Wellings   Under 13 Men 11:17.33   2:51.20 2:51.20 1st 2:16.98 2:16.98 1st 6:09.15 6:09.15 1st
2nd 272 Oliver Colthup   Under 13 Men 11:30.79 +0:13.46 2:51.92 2:51.92 2nd 2:17.65 2:17.65 2nd 6:21.22 6:21.22 2nd
3rd 282 Nate Argent   Under 13 Men 12:00.56 +0:43.23 3:00.62 3:00.62 4th 2:18.06 2:18.06 3rd 6:41.88 6:41.88 4th
4th 275 Callum Montgomery   Under 13 Men 12:08.36 +0:51.03 2:59.12 2:59.12 3rd 2:30.44 2:30.44 4th 6:38.80 6:38.80 3rd
5th 276 Thomas Montgomery   Under 13 Men 13:04.20 +1:46.87 3:10.65 3:10.65 5th 2:47.02 2:47.02 7th 7:06.53 7:06.53 7th
6th 283 Byron Douglas   Under 13 Men 13:24.47 +2:07.14 3:27.98 3:27.98 7th 2:38.84 2:38.84 6th 7:17.65 7:17.65 8th
7th 273 Chad Smith   Under 13 Men 13:38.86 +2:21.53 3:26.07 3:26.07 6th 2:38.34 2:38.34 5th 7:34.45 7:34.45 11th
8th 286 Jacob Borrelli   Under 13 Men 13:48.63 +2:31.30 3:37.65 3:37.65 8th 2:50.00 2:50.00 8th 7:20.98 7:20.98 9th
9th 279 Micah Whittaker   Under 13 Men 14:05.91 +2:48.58 3:53.03 3:53.03 9th 3:10.66 3:10.66 11th 7:02.22 7:02.22 5th
10th 285 Thomas Stutz   Under 13 Men 14:12.61 +2:55.28 4:04.75 4:04.75 12th 3:03.00 3:03.00 10th 7:04.86 7:04.86 6th
11th 209 Ashlyn Argent   Under 13 Women 15:46.95 +4:29.62 4:03.38 4:03.38 10th 3:36.99 3:36.99 12th 8:06.58 8:06.58 12th
12th 274 Cooper Cooke   Under 13 Men 17:36.20 +6:18.87 4:21.46 4:21.46 13th 4:08.50 4:08.50 13th 9:06.24 9:06.24 14th
13th 278 Andrew Burke   Under 13 Men 17:57.71 +6:40.38 6:48.73 6:48.73 16th 3:01.93 3:01.93 9th 8:07.05 8:07.05 13th
14th 284 Ryder Christoforidis   Under 13 Men 20:33.76 +9:16.43 5:41.38 5:41.38 14th 4:23.78 4:23.78 14th 10:28.60 10:28.60 16th
15th 210 Ella van haren   Under 13 Women 21:10.13 +9:52.80 5:55.43 5:55.43 15th 5:31.30 5:31.30 16th 9:43.40 9:43.40 15th
16th 287 Zachary Pitfield   Under 13 Men 27:47.51 +16:30.18 7:15.82 7:15.82 17th 5:23.59 5:23.59 15th 15:08.10 15:08.10 17th
  277 Luca Blake   Under 13 Men DNF   4:04.32 4:04.32 11th       7:27.28 7:27.28 10th